Почина диригентот Саша Николовски-Ѓумар

На 5о годишна возраст во Скопје во 17 часот, ненадејно,  од срцев удар почина познатиот македонски диригент Саша Николовски-Ѓумар. Диригентот Саша Николовски - Ѓумар е...

Отворена новата опера во Хамбург вредна 798 милиони евра!

  Новата зграда на операта во Хамбург едноставно може да се нарече-величествена! Официјално наречена Филхармонија на Елба, новата оперска зграда чини неверојатни 798 милиони евра! На свечениот...

Убавините на Кинески ѕид снимени со дрон(видео)

Британскиот географ и писател Вилијам Линдси од моментот кога првпат го видел Кинескиот ѕид во географски атлас, останал маѓепсан до денес.Минатата година со своето...

Ресенчани ја потсетуваат Канческа-Милевска на нереализираните ветувања

,,Министерката за кич и примитивизам во Ресен не најде време за да ги посети и види резултатите од нејзините празни ветувања за црквата во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com