Руски воз за српски икони и провокации

Лудоста на политичарите, посебно на оние на Балканот нема граници. Српскиот премиер Александар Вучиќ , чија капитулација пред административната граница со Косово неговите министри...

Дојди Мерил во Македонијa

    Убедена сум дека Мерил не знае каде е Македонија, ама и половина, ако не и повеќе од Македонија не знае која е Мерил. И овие...

Платформа за двојни избори

    Интервјуто на Али Ахмети, на 10.01.2017 год. во емисијата Click Plus на TV21 покажа дека Али Ахмети веќе може да се прекрсти во Ѓоргија...

Општина ,,Центар” и ЈП Паркинзи ќе ги згрижуваат бездомниците

ЈП “Паркинзи на општина Центар“ и општина Центар од денеска започнуваат акција за згрижување на бездомните лица во општината. Преноќувалиштето за лицата кои немаат покрив...

До пишувачите на гротескната Платформа

    Во овие празнични денови, повторно, како и во времето на крвавиот Велигден, Албанците политичари во Македонија не почестија со еден свој непромислен и дефинитивно...

Паркинзите и улиците во Аеродром како аеродромски писти

(фото:бул.АВНОЈ-зад сала,,Јане Сандански") Паркинг просторот околу зградите во општина Аеродром, улиците и паркиралиштата се заледени, неисчистени и опасни и за пешаците и за возилата. Откако...

Џо Бајден му порача на Трамп да порасне

Несериозно и опасно е Претседател да не им верува на безбедносните служби и да тврди дека знае повеќе од нив, -вака потпретседателот Џо Бајден...

Најзабавните моменти на Новак со кои ја воодушевуваше публиката во 2016(видео)

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Новак Ѓоковиќ е омилен меѓу публиката не само со своите спортски резултати,туку и со својот ведар дух...

Кој е пратеникот на ДУИ Бранко Манојловски?

Бранко Манојловски е православен Албанец , а  од неодамна стана пратеник  во Собрание на РМ и ќе ја застапува политиката на ДУИ . Тој...

11 Декември -Ден на ослободување од стравот

Дниве грипот и неговите додавки ме расшетаа по поликлиничките и клиничките ходници. А таму сѐ и сешто од народ. Меѓу нив, една пристојно спастрена...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com