Јужноафрикански тенисер доживотно суспендиран

Џошуа Чети, јужноафрикански тенисер, е доживотно суспендиран затоа што се обидел да намести меч, соопшти денес Единицата за интегритет на тенисот. Дваесет и едногодишниот Чети...

Сретен Мирковиќ засекогаш го напушти рингот

Боксерската легенда на некогашна Југославија, Сретен Мирковиќ, почина денес во Општата болница во Пожаревац, на педесет и осумгодишна возраст, после долга и тешка болест....

Грчка атлетичарка „падна“ на допинг-тест

На Хрисопија Девеци ќе и биде одземен бронзениот медал која го освои во трискок на Олимписките игри во Пекинг во 2008 година, поради допинг. Во...

Падот на Шарапова

Руската тенисерка Марија Шарапова падна на 88 место на листата на 100 најбогати луѓе во светот креирана од светски познатиот економски магазин ,,Форбс''. Пред...

Хуманитарен тениски спектакл во Милано

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше подобар од шпанецот Рафаел Надал во тенискиот меч со хуманитарен карактер одржан во италијанскиот град Милано. Пред...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com