Јункер заврши во количка на Самитот на НАТО, ЕУ демантира дека...

Портпаролот на Европска комисија, Маргаритис Шинас, остро демантираше дека претседателот Жан Клод Јункер бил пијан на Самитот на НАТО во Брисел. Тврди дека Јункер боледува...

Заев: Секој ден ќе ја повикувам опозицијата да избереме заедничка иднина...

Премиерот Зоран Заев, од Битола, кадешто присуствуваше на прославата по повод поканите за членство во ЕУ и НАТО, упати повик за заедничака иднина: ,,Дочекавме големи...

Мицкоски: Шетавме низ Прилеп, разговаравме и граѓаните тврдат дека е пекол

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при посетата на Прилеп и разговорите со граѓаните, констатирал дека тие не се среќни. Како што тврди,...

Во Куманово е отворен првиот центар за жртви на сексуално насилство...

  Денеска во кумановската болница, беше отворен првиот од вкупно трите центри за заштита на жртви од семејно насилство со донација од 400 илјади евра...

Ципрас: 140 земји кои ја признаа Република Македонија отсега ќе ја...

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас, во пресрет на ратификација на Договорот за името со Република Македонија, преку спот и прогласување на дипломатска победа, се обидува...

Колинда Грабар Китаровиќ навива за Ѓоковиќ и му посака финале на...

Хрватската претседателка , која стана медиумска атракција со нејзините емотивни пораки и навивање за хрватската фудбалска репрезентација, овојпат е во центарот на регионалната јавност...

Трамп и Путин ќе се сретнат во старата Претседателска палата во...

Самитот меѓу американскиот и рускиот претседател, Трамп и Путин, ќе се одржи на 16 јули во Хелсинки, а тие ќе се сретнат во жолтата...

Премиерот Заев очекува широка поддршка од Сентот на САД за членството...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, со владината делегација во состав Заменик претседател на Владата и Министерка за одбрана Радмила Шекеринска, Заменик...

Амбасадорот Тимоние на премиерот Заев му ја пренесе поддршката на Франција

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорот на Република Франција во Република Македонија, Кристијан Тимоние. Францускиот амбасадор, Тимоние, оцени...

Дескоска го информираше Караџоски за злоупотребите на АКМИС системот

  МИнистерката за правда Рената Дескоска, на средбата со претседателот на Судски совет, Зоран Караџоски,  го отвори прашањето за активностите на Судскиот совет околу наодите...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот