Легендарниот Ќиро Блажевиќ на удар на хрватските националисти поради неговата поддршка...

Легендарниот хрватски тренер, Ќиро Блажевиќ, се најде на удар на хрватските националисти откако тој на српската заедница ѝ даде поддршка за претстојните...

Со лажни фотографии косовска пратеничка обвини дека српски војници силувале Албанка...

o Косовските медиуми објавија дека пратеничката Фљора Бровина, на вчерашната седница на парламентот, во прилог на Декларацијата со која...

Првиот пратеник Македонец во албанскиот Парламент го имаше своето прво обраќање...

Генералниот секретар на единствената Македонска партија во Република Албанија – Македонска алијанса за европска интеграција, Васил Стерјовски е првиот пратеник од...

Почина познатиот српски глумец Миша Јанкетиќ

Во 81 година од животот , во Белград почина познатиот филмски и татарски глумец, Михајло Миша Јанкетиќ. Јанкетиќ...

Снег во Босна и Херцеговина(фото вест)

Босна и Херцеговина денеска, Дрвар, Сански мост, Грмеч...вее снег

Вучиќ: Моето присуство на инаугурацијата на Пендаровски е порака дека сакаме...

Српскиот претседател Александар Вучиќ, беше еден од високите гости од странство кои присуствуваа на инаугурацијата на македонскиот претседател, Стево Пендаровски. Тоа беше...

Српската полиција го уапси целото раководство на општина Пожега

Градоначалникот, претседателката на Советот, како и неколу нивни блиски соработници, вчера беа уапсени во акција на полицијта поради злоупотреба на службена положба...

Борисов: Мислам дека посетата на Папата Франциск е добра реклама за...

,,Посетата на Папата Франциск е добра реклама за Бугарија. Сите медиуми во светот ја пренесоа неговата посета. Најсилната порака што папата ја...

Сопственичка на приватна телевизија во Нови Сад 22 дена штрајкува со...

Сопственичката на Канал 9 од Нови Сад, Маја Павловиќ, по 22 дена штрајк со глад, на барање на нејзиниот брат и пријатели,...

На денешен ден пред 39 години почина Јосип Броз Тито

Доживотниот претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија, Јосип Броз Тито (1892-1980), на 4 мај 1980 година почина во клиничкиот центар во Љубљана.

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com