Во српско Путиново се слави победата на Путин и се наздравува...

Руски телевизии, меѓу кои и Раша Тудеј, во неделата беа во селото Путиново, во Јужна Србија, општина Медвеѓа, за да проследат како триесетината жители...

Атина го испратила пакетот за името во Скопје, Коѕијас ги претпочита...

  IEFIMERIDA.GR 17 | 03 | 2018 Атина веќе ги испрати своите предлози до ПЈРМ пред посетата на Никос Коѕиас во Скопје на 22-ри март, известуваIEFIMERIDA.GR . Министерот...

Куршум во писмо за Коѕијас заради ,,македонското прашање“

  Грчкиот портал iefimerida.gr , објави дека пред посетата на Македонија, на министерот за надворешни работи Никос Коѕијас , му било доставено писмо-пратка со куршум. Пораката била...

Политичките раководства на Албанија и Косово го поздравија донесувањето на Законот...

Официјална Тирана и Приштина го поздравија донесувањето на Законот за употреба на jазиците во македонскиот Парламент. – Ја поздравувам решеноста да се донесе законот за...

Одрон во Хрватска уништи куќи како кули од карти(видео)

Во Хрватска Костајница, по поплавата од реката Уна, во попладневните часови дошло до големи одрони, при што се уништени најмалку 6 куќи: Хрватскиот премиер Андреј...

Ова се загинатите девојки по падот на приватниот авион на таткото...

Сите 11 патници и членови на екипажот загинаа вчера кога приватен авион на турската компанија "Basaran holding" се урна во Иран. Во турскиот приватен авион на...

Борисов ги собра во Софија Мицкоски и Дол заради зајакнување на...

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Софија оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов и Претседателот на Европската народна партија, Жозеф Дол. Средбата...

Вучиќ бара да потпише договор со РТС дека нема да му...

Претседателот на Србија изјави дека веќе нема да гостува на РТС, се додека не потпишат договор дека нема да му го намалуваат тонот кога...

4-годишно невакцинирано дете од Врањска бања е шеста жртва на малите...

Четиригодишно дете од Врањска бања е шестата жртва за неколку месеци во Србија, откако владее епидемија на мали сипаници. Како што објави Институт за јавно...

7-годишно дете прегазено од автомобил додека се санкало на улица во...

Седумгодишното момче Јован С. загина денеска напладне, кога со својата санка налетало на автомобил, кој го прегазил без да има можност да реагира .   Момчето...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот