Бугарскиот амбасадор во Тирана во единствената македонска општина – Пустец, ветувал...

Тирана, 14. Февруари - Македонската заедница во Албанија, изминатите години, се соочува со растечки тренд и континуирани напори на бугарските...

Во Херцег Нови е убиен уште еден припадник на кавачкиот клан

Шќепан Рогановиќ, припадник на еден од двата озлогласени мафијашки кланови во Црна Гора, утрината е убиен во Херцег Нови, пренесува Радио Херцег...

Поранешниот министер Бушати еден од двајцата пратеници кои гласаа против Македонски...

Албанскиот парламент на вчерашната попладневна пленарна седница ја ратификуваше Спогодбата за отворање македонски културно – информативен центар во Тирана со 96 гласа...

Несудениот македонски претседател Блерим Река ќе биде министер во владата на...

Поранешниот амбасадор и универзитетски професор, кој беше заеднички кандидат за претседател на Македонија од Алијансата за Албанците и Беса на Билал...

Турканица во Битола за потпис од Каракачанов на книгата за Тодор...

Секретарката и животна партнерка на Иван (Ванчо) Михајлов, Вида Боева Попова, која подолго време живее во егзил во Рим, на својот ФБ...

Полициското куче Лорд ѝ го спаси животот на трудна Палестинка сокриена...

Полицискиот пес Лорд, лаејќи откри двајца мигранти сокриени во зрна од пченка во вагон од транспортен воз кој требало да влезе во...

Циркус во српскиот Парламент, радикали ѝ подарија розови гаќи на министерката...

Пратениците не бираат средства за меѓусебно омаловажување. Но, се чини дека радикалите на Шешељ водат во приземниот начин на практикување на...

Човекот што се самоуби пред српското Собрание претходно извршил убиство

По вчерашното шокантно самоубиство со пиштол во главата пред српското Собрание, полицијата го реши и убиството од пред два дена во Стара...

Mаж се самоуби пред српското Собрание(видео)

Неидентификуван маж на возраст околу 50 години, вечерва во 18 и 40 часот се самоуби пред Собранието на Република Србија во центарот...

Грција ја доби првата жена Претседател Катарина Сакеларополу

Катарина Сакеларополу е избрана за Претседател на Република Грција. Како што јавуваат грчките медиуми, Сакеларополу ја доби довербата на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com