Активист на ,,Самоопределување” почина во притвор во Призрен

26 годишниот Астрит Дехари, активист на опозициската косовска партија ,,Самоопределување" починал во притвор во затворот во Призрен. Ова вчера го потврдиле и од партијата,...

Неколку руски државјани протерани од Србија

Српскиот весник Данас пишува дека неколку руски државјани се протерани од Србија заради учество во заговор за подготвување терористички напади во Црна Гора. Повикувајќи се...

Раде Шербеџија во немилост на хрватските националисти

  Неколку денови трајат нападите и хајката против хрватскиот глумец Раде Шербеџија, кој на белградскиот Саем на книга на промоцијата на својата книга изјави: - ,,Битанги, ето...

Мило Ѓукановиќ нема да биде премиер

Главниот одбор на црногорската ДПС одлучи да ја прифати номинацијата од Претседателството на партијата за мандатар да биде предложен потпретседателот Душко Марковиќ. Ова не...

Белград и Приштина постигнаа договор за телекомуникациите

  Белград и Приштина постигнаа договор за телекомуникациите, што вклучува и непречена работа на Телеком Србија во Косово. Според договорот кој се постигна со посредство...

Турска амбасада гони македонски државјанин за навреда на Ердоган

Никој не смее да го навреди турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган! Па дури, иако тој  живее  во Македонија и  има македонско,покрај турско државјанство.  Амбасадата на...

Ѓукановиќ отстапува од премиерското место?

На денешената седница на Главниот одбор на ДПС чиј претседател е Мило Ѓукановиќ, треба да се одлучи дали ќе го прифатат предлогот на Претседателството...

Руски воз за српски икони и провокации

Лудоста на политичарите, посебно на оние на Балканот нема граници. Српскиот премиер Александар Вучиќ , чија капитулација пред административната граница со Косово неговите министри...

И во хрватскиот Парламент ги исфрлаат пратениците

Заради реметење на работата на другите пратеници, собраниското обезбедување по налог на потпретседателот Жељко Рајнер, ги исфрли двајцата пратеници на Жив  ѕид Иван Пернар...

Српски воз на раздорот(видео)

Возот кој во сабота(14.01.2017) тргна од Белград кон Косовска Митровица рано утрово околу 4 часот се вратил во Белград. На патувањето долго 19 часа, возот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com