НАТО од 5 јуни ќе го чува воздушниот простор на Црна...

Иако Црна Гора не поседува свои борбени авиони, таа не треба да се грижи за својата безбедност од небо. Од 5 јуни, воздушниот простор на...

Џафери: Да им помогнеме на повратниците од ИСИС да се ресоцијализираат...

,,Процесите на глобализација, покрај многуте бенефити, носат и најразлични предизвици кои го загрозуваат пред сè светскиот мир. Станува збор за екстремни форми на радикализам...

Додека македонската Амбасада во Албанија спие, Бугарија ги побугарчи и Гораните...

Деца облечени во боите на бугарското знаме, играат пред бугарската амбасадорка во Албанија. Општина Кукс во соработка со бугарската амбасада,  во Шиштавец, го организираше ...

Чедомир Јовановиќ ,,излуде“ во емисија со историчарот Саша Адамовиќ (видео)

Долгогодишниот лидер на ЛДП, Чедомир Јовановиќ, беше гостин во емисија на Пинк телевизија, заедно со историчарот Саша Адамовиќ, кој порано беше челен на Народна...

На автопатот Белград-Загреб изгоре камион полн со дезодоранси(видео)

Камион со дезодоранси, се запали и целосно изгоре на автопатаот Белград - Загреб, јави РТС.   Како што се гледа од снимката , пожарот беше проследен...

Носители на Титовата штафета зборуваат за своите впечатоци и возбудувањето (видео)

Носители на Титовата штафета и денеска како голем успех од својата младост го наведуваат овој чин. Некои од нив раскажуваат какво било чувствто и...

Сопственикот на ,,Медикус“ е осуден на 7 години затвор за илегална...

Љутфи Дервиши, сопственик на клиниката "Медикус" од Косово, е прогласен за виновен и е осуден на седум и пол години затвора за илегална трансплатација...

Сите сакаат да се сликаат со бугарскиот премиер Борисов во Рим...

Присуството на бугарскиот премиер, Бојко Борисов, во базиликата ,,Свети Клементе“ во Рим, каде се одржуваше молебен за светите браќа,,Кирил и Методиј“, го привлече вниманието...

Премиерите Заев и Борисов заедно го чествуваа Денот на сесловенските просветители...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во придружба на сопругата и на владината делегација во состав Оливер Спасовски, Заменик претседател во Владата...

,,Зелена лупа“ и Здружение на иселени Турци од Македонија взаемно ќе...

Здружението ,,Зелена лупа“,  во Измир, Република Турција, потпиша меморандум за соработка со Здружението за култура и помош на иселените Турци од Македонија. Меморандумот го потпишаа...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот