Чејку: За 10 години ќе има три албански држави-Албанија, Косово и...

Поранешниот албански амбасадор во Косово и во Македонија, Арбен Чејку, даде смела изјава дека по 10 години ќе има три албански држави во регионот,...

Рама најави заеднички претседател, образование и царинска политика на Албанија и...

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на десетгодишнината од независноста излезе со нов предлог, во иднината Албанија и Косово да имаат заеднички претседател, како симбол...

Мицкоски се сретна и разговараше со српскиот претседател Вучиќ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (14 февруари 2018-та година) во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со Претседателот на Република Србија,...

Мицкоски во Загреб се сретна со Пленковиќ, утре во Белград ќе...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј...

Почина српскиот глумец Небојша Глоговац

Телевизискиот и татарски српски глумец, познатиот Небојша Глоговац, почина во 49 година од животот, објави РТС. Глоговац е роден во Требиње, Босна и Херцеговина на...

Неверојатна приказна за Бамби и Софи кои живеат во две семејства...

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2018/02/08/11378609/bambi-080218.mp4 „Многу сака навечер да легне во кујната и заедно со нас да гледа телевизија, а ние го галиме, тој ужива“-раскажува Славица Марјановиќ од селото...

Украдени 2,5 километри заштитна ограда од нов автопат во Србија

На новата делница од автопатотот  Ниш–Димитровград, во пределот од Јелашница до Банцарево, украдени се повеќе од 2 километра заштитна ограда, тукушто намонтирана, од делот...

,,Аскер академија“ во Б и Х регистрирана како адреналин парк обучува...

Видео-снимки од малолетници кои наводно се рекреираат во адреналин парк, ги обиколија земјите од регионот и предизвикаа голема загриженост заради вистинските намери на предавачите...

ЕУ го отвора патот за Србија и Црна Гора до 2025...

Претседателот на Европска комисија, Жан Клод Јункер, изјави дека во Стратегијата за Западен Балкан, 2025 е поставена како индикативна година до која Србија и...

Атина ги подготвува Грците за сложено име со зборот Македонија, Скопје...

  Атина,6 февруари,МИА-Очекуваме од Скопје, конечно да излезе и јавно да каже која ќе биде придавката во сложеното име и да им го објасни тоа на...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот