Теута Арифи министерка за надворешни работи во идната Влада?

,,Политичарка која во новата македонска Влада би можела да биде министер за надворешни работи“. Вака српскиот весник ,,Политика“ во својот последен број го најавува интервјуто...

Изборниот спот ,,Вучиќ педеру“ забранет за емитување во Србија

Српското регулаторно тело за електронски медиуми им наложи на сите медиуми да престанат да го емитуваат изборниот спот на СНС за претседателските избори, познат...

Албанскиот Претседател го предупредил Иванов за последиците од етничка криза во...

Албанскиот претседател Бујар Нишани го предупредил Ѓорге Иванов на средбата во азербејџанскиот главен град Баку, да не се обидуваат политичката криза во Македонија да...

,,Илинден“ од Тирана со силна осуда за воинствената изјава на пратеничката...

  Македонско друштво “Илинден”-Тирана најостро ја осудува антимакедонска изјавата на Месила Дода пратеничката од Партијата за правда, интеграција и единство во Албанскиот парламент, која при...

Во Приштина пукано во Азем Власи

Утрината околу 8 часот во Приштина е пукано во адвокатот Азем Власи, пренесуваат косовските медиуми. Обидот за убиство е извршен пред неговата куќа, а...

ВИДЕО:Бели Прелетачевиќ потписите за претседателската кандидатура ги донесе во бел ковчег

Љубиша Прелетевиќ Бели, лидер на движењето ,, Сарму пробо ниси“(не проба од сармата) на уникатен начин ги предаде десетте илјади  потписи за кандидатурата за...

ВИДЕО:Лазански и Протиќ Македонците и Македонија ги прогласија за измислена нација...

Српските медиуми последните два месеца  во најмала рака известуваат непрофесионално, тенденциозно и необјективно за политичката криза во Македонија. Нивните извештаи се базираат на непроверени факти,...

Меѓународниот суд во Хаг го отфрли барањето за ревизија на пресудата...

Членот на претседателството на Б и Х Бакир Изетбеговиќ искажа големо разочарување од одлуката на Меѓународниот суд во Хаг да го отфрли неговото барање...

САД и НАТО против формирање војска на Косово

Реакциите на САД и на НАТО , кои се противат на формирање косовска војска и кои официјално го предупредија Косово да не се обидува...

Косово ќе формира своја војска

Претседателот на Косово Хашим Тачи му го предаде нацрт законот за формирање нови безбедносни сили на територија на Косово на претседателот на Собранието Кадри...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот