Кој го плаши Александар Вучиќ

Неверојатни настани со пронаоѓање оружје на разни локации деновиве се случува во Србија. Денеска, ненадејно  Вучиќ ги откажал сите активности и не се појави...

Неколку руски државјани протерани од Србија

Српскиот весник Данас пишува дека неколку руски државјани се протерани од Србија заради учество во заговор за подготвување терористички напади во Црна Гора. Повикувајќи се...

Мило Ѓукановиќ нема да биде премиер

Главниот одбор на црногорската ДПС одлучи да ја прифати номинацијата од Претседателството на партијата за мандатар да биде предложен потпретседателот Душко Марковиќ. Ова не...

Ѓукановиќ отстапува од премиерското место?

На денешената седница на Главниот одбор на ДПС чиј претседател е Мило Ѓукановиќ, треба да се одлучи дали ќе го прифатат предлогот на Претседателството...

Вучиќ откри странски служби и во Србија

На вонредна и драматична  прес конференција српскиот премиер Александар Вучиќ објави дека Безбедносната информативна агенција (БИА) открила група српски државјани кои со помош на...

Мило Корлеоне

Опозициските партии во Црна Гора не ги признаваат резултатите од последните парламентарни избори. Тие на состанокот ден по пребројувањето на гласовите, донесоа одлука да...

Мило Ѓукановиќ ќе продолжи да владее со Црна Гора

Демократска Партија на социјалистите на Мило Ѓукановиќ освоија 36 мандати од вкупно 81 во Собранито на ЦГ, Демократскиот фронт 18, Големата коалиција...

Апсење во Црна Гора на денот на избори

На денот на парламентарните избори вом Црна Гора, во текот на ноќта, беа уапсени 20 лица од Србија осомничени дека тука престојуваат за да...

Парламентарни избори во Црна Гора

Во Црна гора се одржуваат парламентарни избори, десетти во нејзината историја како повеќепартиска држава. Бирачките места се отворени во 7 часот, а до...

Вучиќ како Марика

Српската влада предводена од премиерот Александар Вучиќ деновиве престојува во Ниш од каде ги извршува своите задачи. Целата влада е сместена во касарна, каде...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com