,,Пупи е виновен за сѐ“, Милорад Пуповац со необична кампања за...

Хрватскиот државјанин со српско етничко потекло, Милорад Пуповац, претседател на Самостојната демократска српска партија во Хрватска, изборната кампања ја стартуваше со необични...

Разбиена балканска банда за криумчарење луѓе во Германија, меѓу уапсените македонски...

Утрината германската полиција спроведува голема акција за апсење на балканска банда за криумчарење луѓе, пишува Билд. Во Берлин се...

Жените во Хрватска им покажаа среден прст на политичарите и свештениците(видео)

Никој нема право да се меша во одлуките на женатаа, дали ќе роди или ќе абортира, посебно ако бременоста е последица на...

Француската Влада е против патување во странство, домашното ќе го ограничи...

Во Франција, како една од земјите каде коронавирусот зеде најмногу жртви, сѐ уште владејат рестриктивни мерки. Парковите се затворени...

Вархеји: Преговарачката рамка за С. Македонија и за Албанија ќе биде...

Европскиот комесар за проширување, Оливер Вархеји, очекува дека на почетокот на септември ќе биде објавен пакетот за проширување на ЕУ заедно со...

За проширувањето на ЕУ(и датум за преговори) ниту збор на видео...

Европската Унија на Западен Балкан во овој момент му нуди солидарност во борбата против КОВИД 19, зголемена секако со финансиска и економска...

Спасовски заблагодари за големата помош од ЕУ вредна близу 70 милиони...

Премиерот Оливер Спасовски упати голема благодарност за помошта која нашата земја ја добива од Европската Унија, којашто, според него ,,е многу...

Врачена првата испорака медицинска помош од ЕУ вредна 4 милиони евра

,,Европската Унија како несомнено најголем наш донатор во кризава предизвикана од пандемијата, дава чувство на солидарност и сигурност дека заедно ќе излеземе...

Османи се заблагодари за унгарската помош, порача дека солидарноста е најголема...

,,СОЛИДАРНОСТА Е НАЈВАЖНАТА ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ КОЈА МОРА ДА ЈА ЗАЧУВАМЕ И ВО ВРЕМЕ НА КРИЗА!“-порача вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи.

Британскиот премиер Џонсон однесен во болница

Десет дена откако му е дијагностициран КОВИД 119, британскиот премиер е однесен во болница, соопштија од неговиот кабинет, пренесува БИ-БИ-Си.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com