Груевски веднаш се јави од Будимпешта во актуелниот момент по...

Очигледно внимателно следејќи што се случува во Македонија, Груевски од Будимпешта се потруди и овој историски момент за Макдонија да не помине...

Новинар на тајна задача го откри скандалот со месото од болни...

Полска извезла 2.700 тони сомнително говедско месо од болни крави во 10 европски земји, објави директорот на полската ветеринарна служба, Павел Нимчук.

Словенечкиот министер за култура поднесе оставка по самоубиството на вработен во...

Дејан Прешичек, министер за култура во Влада на Република Словенија, поднесе оставка по обвинувањата за мобинг. Прешичек неодамна се...

Британските парламентарци го отфрлија Брегзит на Тереза Меј

Голем пораз на британската премиерка Тереза Меј во парламентот. Со огромно мнозинство парламентарците го отфрлија планот за излегување на Британија од ЕУ.

Могерини и Хан го поздравија изгласувањето на уставните амaндмани

,,Ги искажуваме нашите искрени честитки за гласањето на Парламентот за уставните измени . Ова е клучен чекор во спроведувањето на историскиот договор...

Син на хрватски пратеник им го честиташе Божик на Србите со...

Иван Ѓакиќ, син на хрватскиот пратеник од редовите на ХДЗ, Јосип Ѓакиќ, на скандалозен начин им го честиташе Божик на хрватските Срби.

Мажите не можат, а жените спијат со секого, е пораката против...

Во загрепските трамваи осамнаа флаери кои се дел од кампањата во борбата против алкохолизмот, но нивната содржина ја вознемири хрватската јавност.

Орбан се пресели во нов кабинет од ,,неговите соништа“(фото галерија)

Премиерот на Унгарија,  Виктор Орбан, со неговиот тим се преселија во нови канцеларии кои унгарските медиуми веќе ги нарекуваат од ,,премиерските соништа“.

EУ даде поддршка на Законот за амнестија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, при работната посета на Брисел денеска имаше и билатерална средба со високата претставничка за...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот