Скандал: Бујар Османи објави видео како ги испрашува директорите на државни...

Вицеремиерот Бујар Османи, пред два дена на неговиот ФБ профил, објави видео во кое тој, во придружба на Директорот на Агенцијата за...

Зекири до Мицкоски:Помислив дека ќе кажете дека за малку ќе се...

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири, со иронија му одговори на лидерот на ВМРО ДПМНЕ,Христијан Мицкоски, а во врска со неговите изјави дека...

Мицкоски праша до каде е канализацијата во Арачиново и им се...

До каде е ветената канализацијата во Арачиново запраша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто на МРТ 2. Тој потенцираше дека оние...

Загина планинар од Македонија по пад во бездна на планината Олимп

Македонски планинар го загуби животот на планината Олимп во Грција, откако паднал во бездна, јави државната агенција МИА. Според...

Совет на јавни обвинители едногласно ја разреши Катица Јанева, утре се...

,,Советот на јавните обвинители на Република Северна Македонија на седница на 14.09.2019 година донесе едногласна одлука да ја разреши Катица...

Мицкоски не ги анализирал материјалите за ,,Рекет“ што ги добил од...

Со драматичен повик да дојдат да го уапсат , лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата 360 степени на АлсатМ, потврди...

Пратениците ја разрешија Катица Јанева од функцијата Специјален јавен обвинител

Со 102 гласа ЗА и ниту еден против, по куса расправа беше разрешена Специјаланата јавна обвинителка, Катица Јанева, која се наоѓа во...

Дескоска: Со трансферот на предметите во Јавно обвинителство им ги помативме...

Денеска во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија официјално започна имплементацијата на ИПА Твининг проектот насловен како „Градење на институционалниот капацитет на...

Заев:Сите очекуваме да видиме каде завршиле парите од ,,Рекет“

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во интервју за ТВ Сител уште еднаш ги наведе црвените линии во преговорите...

Дескоска: Забелешките на текстот на Законот за ЈО се внесени и...

Опциите како ќе изгледа новиот Закон за Јавно обвинителство, се ставени на хартија. Тоа се истите оние забелешки произлезени од разговорите со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com