Даштевски ја злоупотребил Комисијата за заштита од дискриминација за организирано бегство...

Неодамна, државната Комисија за заштита од дискриминација, чиј претседател  сѐ уште е кадарот на Никола Груевски, Александар Даштевски, издаде решение со кое  прогласи дека...

Јанкулоска секојдневно постира фотографии со синот, смета дека нема потреба да...

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, речиси секојдневно постира фотографии од својот неколкумесечен син на својот ФБ профил. Таа се породи кон крајот на...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ врши политички прогон врз ВМРО ДПМНЕ

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ, 14.11.2018 ,,Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат...

ВМРО ДПМНЕ-ДФ бара да му се одземе титулата почесен претседател на...

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ-Демократска фракција по повод бегството на Никола Груевски: ,,ВМРО ДПМНЕ Демократска фракција е згасена од политичките игри во кои на најголемите злосторници...

Бегството на Груевски може да ги пикне во притвор Јанакиески, Јанкуловска...

По бегството на Никола Груевски во Будимпешта, неговите поранешни сопартијци и блиски соработници, Миле Јанакиески и Гордана Јанкуловска, го осудија чинот. „Најостро го осудувам ваквиот...

,,Шарените“ лути поради бегството на Груевски најавуваат активирање на протести

Бурни реакции предизвика филмското бегство на Никола Груевски, кој веќе се наоѓа во Будимпешта и бара азил. Бројни коментари на незадоволство и обвинување до актуелната...

Шекеринска бара одговор од судството за бегството на Груевски

Радмила Шекеринска, исто како министерот Оливер Спасовски, смета дека судството треба да даде одговори на некои прашања, за да стане појасно зошто Груевски успеа...

СДСМ: Со кукавичкото бегство Груевски е срам за ВМРО ДПМНЕ

Соопштение на СДСМ по повод бегството на Груевски: ,,Осудениот криминалец Никола Груевски самиот потврди за себеси дека срам и кукавица. Во страв од соочување со...

МВР: Груевски не ја поминал македонската граница на ниту еден легален...

Груевски не ја поминал границата на Македонија на ниту еден од легалните премини, информира МВР по објавата на екс премиерот на социјалните мрежи дека...

Груевски се јави од Будимпешта каде побарал политички азил

,,Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти. Секогаш ќе останам верен...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот