Дерковски го уверил Заев дека ДИК ќе работи чесно и професионално...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, денеска се сретна со претседателот на...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ-садистичка злоупотреби несреќен случај

ВМРО-ДПМНЕ падна толку ниско што злоупотребува дури и несреќен случај кој за чудо завршил без човечки жртви, реагираат од СДСМ. ,,Социјалдемократскиот сојуз на Македонија најостро...

Лазо Велковски е разрешен поради аферата со службениот џип

На барање на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на седница на Влада е разрешен досегашниот директор на БЈБ, Лазо Велковски. Тој ги прекрши правилата...

Селмани: Атанас Кировски спроведува медиумски рекет

Претседателот на Здружение на новинари, Насер Селмани, објави ФБ коментар, во кој, главниот уредник на Телма, Атанас Кировски, го обвинува за медиумски рекет. Селмани вели: ,,Атанас...

СДСМ бара Мицкоски да каже дали е за НАТО и ЕУ...

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните-потсетуваат и денеска од...

17 години од Рамковниот договор-преку Охрид до Брисел(видео)

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска, во клубот на пратениците во Скопје, заедно со Заменик претседателот на Владата на Република Македонија,...

Таравари: Сега сѐ е јасно со случајот на Алмир, таткото на...

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, на својот ФБ профил објави две фотографии, со кои сака да докаже дека таткото на Бобан Илиќ е дел...

Свештени лица учествуваат во кампања и повикуваат на бојкот за референдумот

,,БОЈКОТ ЗА ДА БИДЕМЕ, онака ќе не снема!“-повикува Презвитер Ивица Тодоров,свештенослужител во МПЦ - Охридска Архиепископија. Тој преку својот ФБ профил , но и на средби...

Радев : Заев не се извини, бугарската Влада да утврди дали...

Бугарскиот претседател, Румен Радев, не е задоволен од напишаното објаснување на македонскиот премиер Зоран Заев на неговиот ФБ профил во врска со изјавата чие...

Зимбери: Ако пропадне референдумот Албанците со или без Македонците ќе продолжат...

Абедин Зимбери, поранешен пратеник и командант на ОНА во 2001, на својот ФБ профил, со наслов ,,Реципроцитет на меѓуетничко почитување“, пишува дека Албанците  нема...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот