Со Ќосето нема шега, ќе ви се повампири

Зборот ,,иконографија" многу често се користи кога сака да се опише користење на одредени симболи, слики, фотографии, знамиња, пораки како дел од политички митинг,...

Широка коалиција меѓу СДСМ и партиите на Албанците и нови избори...

Партиите на Албанците во Македонија, по божикните празници, ќе започнат преговори со СДСМ за составување на новата Влада. Наши извори од ДУИ, наведуваат дека...

ВМРО ДПМНЕ не го дава Диме Спасов

По два дена молк, ВМРО ДПМНЕ со минимизирање на инцидентот и злоупотребата на службена положба од страна на дополнителниот заменик министер  Диме Спасов, со...

Почна броењето на гласови, пристигнаа и првите резултати

СДСМ победи во Брест сo 108 гласа, ДУИ освои 92, ДПА 39, 18 Беса и 14 Села. Овој пост на својот ФБ профил го...

ТВ-дуелот најголем баук за Груевски

,,Груевски докажа дека нема елементарна политичка култура,,-реагираат од опозициската СДСМ откако лидерот на ВМРО ДПМНЕ и овој изборен циклус не прифати ниту едно тв...

Набљудувачите на ЦИВИЛ се бркани и шиканирани на гласачките места

Џабир Дерала од невладината ЦИВИЛ на прес конференција извести дека од отворањето на гласачките места во 7 часот досега се регистрирани над 60 пријави...

Ахмети и Груевски преговараат за состав на нова Влада

ДУИ се согласи да влезе во Владата на ВМРО, без официјализирање на албанскиот јазик - пишува порталот на албански јазик Манастири Лајм. Сигурни...

Драгиша Милетиќ во коалиција со СДСМ

Партиските комбинаторики продолжуваат да изненадуваат. Претседателот на ЛДП Горан Милевски објави на својот ФБ профил фотографии од потпишувањето на предизборниот опозициски коалициски договор. Меѓу...

Муса Џафери бил незаконски прислушуван 1658 денови!

  СЈО поседуваат податоци за многу незаконски следени лица, а меѓу нив Гордана Јанкуловска , Миле Јанакиевски , Али Ахмети, Мендух Тачи, Љубе Бошковски,биле незаконски...

Стајковци повторно под вода

На социјалните мрежи пристигнуваат апели од жители на неодамна поплавените подрачја, дека делови од село Стајковци се повторно поплавени. Некои жители алармираат дека водата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com