Еди Рама е јавувачот кој ја спречил коалицијата меѓу ВМРО ДПМНЕ...

Откако Ѓорге Иванов, Претседател на РМ, ја фрли ракавицата новинарите да откријат чиј телефонски повик еден час пред објавување на коалицијата ВМРО ДПМНЕ-ДУИ го...

По вербалната нота од Грција, Димитров побара разрешување на Мизрахи(видео)

Техничката министерка за труд и социјала, Рашела Мизрахи, отстранувајќи ја официјалната табла на Република Северна Македонија, го прекрши Уставот, рече министерот за...

Прифатен еден приговор на Беса

Сите членови на ДИК гласаа да се прифати приговорот на Беса за гласачко место 0396/11 во Гостивар.Според доказите во поднесениот приговор од партијата злоупотребен...

Талат Џафери на пратениците им забрани да спијат на работно место

Претседателот на Собрание Талат  Џафери ноќеска прогласи постојано заседание  на Парламентот. Оваа негова одлука дојде заради обидот на пратениците на ВМРО ДПМНЕ, кои се...

МНР поднесе жалби за лажни вести поврзани со министерот Димитров

Слободното, непристрасно и објективно медиумско известување претставува еден од клучните столбови на секое демократско општество. Според член 16 од нашиот Устав, основна задача...

Опозицијата се противи на владиниот акциски план за населување бегалци во...

Нашиот глас да го слушне премиерот Зоран Заев и министерката Мила Царовска, бидејќи 8-ми ќе дојде за некој ден, рече градоначалникот на Неготино Ванчо...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ стои зад иницијативата пред Уставен суд за оживување...

Единствените кои стојат зад иницијативата пред Уставниот суд се ВМРО-ДПМНЕ кои сакаат да ја оживеат аболицијата на криминалци од страна на Ѓорѓе...

Заев дообјаснуваше за српските медиуми што мислел со изјавата за отворање...

Премиерот, Зоран Заев, на барање на Танјуг, ја добјаснуваше својата вчерашна изјава дека не гледа ништо спорно во изјавата на албанскиот премиер...

Заев со видео честитка му честиташе на Пендаровски, нема да присуствува...

,,Денес нашата земја добива претседател - тоа е нашиот Стево Пендаровски, лидер кој ни се приклучува во водството напред, во нашата заедничка...

Пред две години Иванов ја објави амнестијата за Груевски и неговите...

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, пред две години, на денешен ден 2016,  донесе одлука со која „се извршува општ прекин на сите постапки меѓу политичарите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com