Јанчев: Законот за јазици создава гнев кај граѓаните и е реално...

Митко Јанчев, градоначалник на општина Кавадарци и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во неговото вчерашно гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, рече дека тој како...

ВМРО ДПМНЕ: Една од точките на Тиранската платформа беше ослободување на...

,,Ослободување на обвинетите во случајот Сопот беше една од точките во платформата потпишана во Тирана на 7-ми јануари 2017 година. Една година подоцна СЈО ги...

Ременски објави СМС пораки од телефон на ОК за Карпош на...

Пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, објави СМС пораки, на кои стои дека се испратени од телефон на ОК на ВМРО ДПМНЕ за Карпош, преку...

Мицкоски: Заев сака да го забрани правото на протест

На средба со граѓани и членови на 5-тиот месен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше за актуелната состојба,...

Заев: Задоволен сум што судот прифати јавноста да ја види целата...

,,Задоволен сум што судот прифати на барање на мојата одбрана, но и на мое лично барање, иако Обвинителството стави забелешка на тоа, односно се...

Заев: Неприфатливо е да се протестира пред домовите и децата на...

,,Протестот е уставно право, граѓаните имаат право да протестираат. Но, не се дозволиви протестите пред децата на семејствата на пратениците, пред нивните најблиски, се...

Бујар Османи му се обрати на амбасадорот Тимоние на француски јазик(видео)

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние , пред неколку дена  изјави дека може да се проблематизира безусловната препорака за почеток на преговорите за членство во ЕУ...

Ременски им се закани на демонстрантите пред нејзината куќа со кривична...

,,Во координирана организација со ВМРО-ДПМНЕ, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател на ОК Карпош Сашо Лазаревски и...

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетата што ја направи ВМРО...

,,Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење. СДСМ,...

Николоска: Нови униформи во болницата во Гостивар, а законот не е...

Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Николоска, на својот ФБ профил објави фотографија од натпис, наводно на новите  униформи на здравствените работници во Општа болница-Гостивар....

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот