СДСМ: Груевски како и секогаш бега од одговорност, а сега и...

Првата работа која пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ треба да ја направат на денешната Седница е да им објаснат на граѓаните зошто Никола Груевски...

Конечно седница на Собрание на РМ

  Реплика и контрареплика меѓу пратениците на ВМРО ДПМНЕ. Ова е сега тактиката на оваа партија како наметнување на работа на почетокот на продолжението на...

Груевски избега за Истанбул, наместо да биде на седница на Собрание

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска кога треба да се избира нов претседател на Собранието, не е во Македонија. Со лет на „Туркиш Ерланјс“,...

Бошковски и ОМ ги повикаа ,,своите браќа и сестри вмровци“ да...

,,Обединети за Македонија како партија со јасна вмровска идеологија, ги повикува своите браќа и сестри вмровци за разбирање на сериозноста на ситуацијата и да...

Конститутивна седница за избор на претседател на Собрание на РМ

Денеска треба да продолжи конститутивната собраниска седница која беше прекината пред Нова година. Но, пред да се премине на единствената точка на дневен ред-избор...

Беса со свој кандидат за претседател на Собрание

Беса ќе предложи свој кандидат за претседател на Собрание на РМ. Портпаролот на оваа партија, Орхан Муртезани ова го изјави за ТВ21 , но...

ВМРО ДПМНЕ информира дека лидерот Груевски направил увид во инвестиција на...

Увид денеска извршија замeник министерот за образование и наука Спиро Ристовски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски-стои во соопштението од ВМРО ДПМНЕ објавено на...

Заменик министерот Спиро Ристовски место на премиерот му рапортираше на Груевски

Сивата еминенција Никола Груевски денеска правеше обиколка на новите машини за перење во реновираниот блок од студентскиот дом ,,Гоце Делчев“. Иако Груевски веќе две...

СДСМ: Груевски почна да се крие и зад мали деца

Социјал демократскиот сојуз на Македонија најостро ја осуди злоупотребата на мали деца во политички цели. ,,Малку им беше на Никола Груевски и на поттикнувачите на...

И деца од 3 години побараа СДСМ да ја отфрли Тиранската...

Организаторите на митинзите ,,За заедничка Македонија“  ја преминаа црвената линија на пристојност. Во градскиот парк во Скопје организираа, како што велат, музички хепенинг. Според нив...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот