За ВМРО ДПМНЕ СДСМ е уценета партија од надвор?

,,Прифаќањето на платформата од Тирана е класична уцена. Заради карактерот и алчноста да се дограбат до власт, проценката била дека ваквата уцена може да...

Дивјачки напад на протестот за поддршка на Груевски, брутално истепани новинар...

Со тупаници по глава и по телото вечерва беа нападнати снимателот и новинар на А1он од демонстрантите пред Собранието на Република Македонија. И двајцата...

Обвинителката Јанева ќе го тужи секој што ќе стори штета на...

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најави дека  за секоја нерегуларност и повреда на законите во Република Македонија, која ке биде направена на нејзина  и...

Игор Дурловски и Борис Дамовски предводници на ,,црвено-жолтата револуција“

Под мотото „Црвената линија ја поминавте, Црвено-жолтата не“ се одржа протестот во Скопје , како што велат иницијаторите, на граѓанската иницијатива за заедничка Македонија. Директорот...

Заев го запозна амбасадорот на ЕУ со новите моменти од политичкиот...

  Претседателот на СДСМ Зоран Заев, попладнево се сретна со амбасадорот на ЕУ во Р.Македонија Самуел Жбогар. На средбата се разговараше за процесот на формирање ново...

Проф.д-р Горан Коевски нов декан на Правен факултет

Од денеска и официјално, откако предлогот помина на Сенатот при УКИМ, проф-др Горан Коевски е нов декан на Правен факултет ,Јустинијан Први“ во Скопје. Ова...

ВМРО ДПМНЕ уште еднаш нуди поддршка за СДСМ ако се откаже...

Доколку СДСМ одлучи да се откаже од платформата од Тирана и ги отфрли непринципиелните уцени за редефинирање на државата, тогаш ќе ја добие поддршката...

Граѓанска иницијатива предводена од режисерот Борис Дамовски повикува на протест

Нова граѓанска иницијатива предводена од режисерот Борис Дамовски најави четврт Илинден и повика на протести пред Влада на РМ: -Македонија има три ИЛИНДЕНИ, 1903, 1944...

Заев: Ова е историски ден за Македонија, следува мирен трансфер на...

Претседателот на СДСМ му ги однесе шеесет и седумте потписи на Претседателот на државата Ѓорге Иванов, кој потоа треба да му го додели мандатот...

Поддршка од коалициските партнери за Заев

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денеска се сретна со претседателите на коалициските партнери на СДСМ. На состанокот сите партнери од коалицијата дадоа поддршка претседателот на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот