Груевски му рекол на Хојт Ји дека не поддржува физичко насилство,...

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски оствари средба со заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји во Клуб...

Претседателот на Собрание на РМ Талат Џафери ја презеде должноста и...

Претседателот на Собрание на РМ Талат Џафери денеска ја имаше својата прва официјална средба со меѓународен претставник, американскиот дипломат Брајан Хојт Ји. Тој својата...

Хојт Ји: За САД,ЕУ,НАТО и Берлин нема дилема дека Талат...

Хојт Брајан Ли по средбите со политичките лидери, претседателот на Собрание и Претседателот на државата рече дека има впечаток дека сите политички лидери се...

СДСМ и партнерите ќе го побараат мандатот од Иванов и ќе...

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска и генералниот секретар Оливер Спасовски денеска се сретнаа со заменикот помошник државен секретар...

Иванов бара помош од САД и гаранција од мнозинството за унитарноста...

САД да помогнат во надминувањето на пречките за формирање на новата Влада, а лидерот на СДСМ да го исполни јавно искажаниот збор дека со...

СДСМ порачува дека е апсурдно некој да помислува на амнестија

Апсурдно е некој воопшто да помисли дека е можна амнестија за нарачателите и извршителите на крвавото насилство во Парламентот. Барањата за амнестија до Ѓорге Иванов...

ВМРО ДПМНЕ го оправдува организираниот линч на пратеници и повторно го...

Во денешното соопштение на ВМРО ДПМНЕ повторно криејќи се зад народот, раководството на оваа партија практичко ги повикува криминалците и тепачите да ја довршат...

Заев: Овој Први мај е ден на нашата верба во живот...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во свое име и во име на Социјалдемократскиот сојуз на граѓаните на Република Македонија им го честита 1 Мај...

Директорот на Државен архив Филип Петровски со расистичка порака за Хојт...

На својот твитер налог Филип Петровски од ВМРО ДПМНЕ, се уште актуелен директор на Државен архив, упати расистичка порака во врска со посетата на Заменик...

СДСМ:Ѓорчев е принуден да го брани насилството на раководството на ВМРО...

  ,,Влатко Ѓорчев сигурно не заборавил дека беше сведок на крвопролевањето и бруталните напади врз неговите колеги. Ѓорчев е принуден денеска да ги брани насилните...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот