Мицкоски: Ахмети тера еднонационална агенда и им пркоси на Уставот и...

  Ова е реакцијата на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прашањето како ја коментира заканата на Али Ахмети дека Законот за јазици ќе...

Мицкоски: Природната средина на ВМРО ДПМНЕ е теренот, од утре сум...

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа. Владата залудно потроши 10 месеци од животот...

ВМРО ДПМНЕ: Заев ги натера пратениците од СДСМ да гласаат за...

,,Зоран Заев е уценет човек. Зоран Заев минатиот март лично тврдеше дека експертите му ја укажале за неуставноста на секое решение кое би предвидувало двојазични...

Атина го испратила пакетот за името во Скопје, Коѕијас ги претпочита...

  IEFIMERIDA.GR 17 | 03 | 2018 Атина веќе ги испрати своите предлози до ПЈРМ пред посетата на Никос Коѕиас во Скопје на 22-ри март, известуваIEFIMERIDA.GR . Министерот...

ВМРО ДПМНЕ: Заев ги излажа претседателот Иванов и јавноста за Законот...

,,Владејачкото мнозинство на сила и без почитување на правото на амандманска расправа го донесе неуставниот закон за двојазичност, кршејќи го Уставот, законот и Деловникот...

Реновирана метеоролошката станица во Крива Паланка една од најстарите во Македонија

Конечно, после 70 години од изградбата, објектот на метеоролошката станица во Крива Паланка, е реновиран. ,,Главната метеоролошка станица овде во Крива Паланка, е дел од...

,,Патриотска“ ноќна серенада пред домот на пратеничката на СДСМ од Прилеп...

Вчера, во Прилеп, пред домот на пратеничката Кети Смилеска од СДСМ, беа собрани  граѓани кои скандираа „Кети предавник“. Откако  вадејачкото мнозинство на чело на СДСМ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и ДУИ покажуваат брутална сила и моќ

,,СДСМ ја погази демократијата, Уставот и законите, само за да изгласа закон со кој се надеваат дека ќе обезбедат поддршка за одржување на неспособната...

Бертолини од делегацијата на ЕУ е шокиран од нечистотијата и дивите...

Раководителот на секторот за соработка во Делегацијата на Европската Унија, Никола Бертолини,во владата присуствуваше на објавата на грант вреден 21 милион евра за локалните...

Мицкоски: Заев е кукавица!

,,Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции,...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот