ВМРО ДПМНЕ: Заев е Премиер со зајачко срце(видео)

,,Зоран Заев кој зборот дебата не го вадеше од уста, сега бега од дебатата како ѓавол од темјан. Зоран Заев избега од дебатата на...

И Ахмети прозборе македонски за успешен референдум

(МИА)-Ако сакаме да имаме подобра иднина за идните генерации и добри меѓуетнички односи, економски развој и напредување на сите полиња, тогаш друга алтернатива или...

Мицкоски му кажал на Мичел дека е за ЕУ и НАТО,...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (13 септември 2018-та година) оствари средба со помошник американскиот државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел. На средбата...

Иванов ѝ порачал на Могерини дека неговиот став е непроменет

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, oствари средба со Федерика Могерини, висок претставник на Европската Унија за надворешни работи и безбедносна политика и заменик-претседател...

Мицкоски: Послушајте го своето срце и така постапете на 30 септември(видео)

Средбата со еврокомесарката Могерини помина во еден пријателски убав амбиент. Ги разменивме мислењата околу актуелните политички случувања во државата и ги кажавме нашите аргументи,...

Федерика Могерини прошета во Старата скопска чаршија (фото галерија)

Во посета на нашата земја престојуваше Високата претставничка за безбедност и надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини која допатува со авион заедно со Претседателот...

Заев и Могерини заедно допатуваа во Скопје по обраќањето во Европски...

Премиерот Зоран Заев и еврокомесарот за надворешна политика, Федерика Могерини, заедно допатуваа во Скопје. Ова Заев го најави на својот ФБ профил, постирајќи заедничка фотографија: ,,После...

Силна поддршка ЗА референдумот во Крива Паланка и во Куманово (видео)

,,Нашата заедничка одлука на 30 септември ќе го обезбеди нашето место во ЕУ и НАТО. Во најмоќната економска заедница на светот – ЕУ. Во...

СДСМ: Половина од граѓаните одбиле да разговарааат со Мицкоски

,,Половина од граѓаните на кои им пристапил, одбиле воопшто и да разговараат со Христијан Мицкоски и неговите претставници, затоа што Мицкоски ја загрозува иднината...

ВМРО ДПМНЕ: Патриотите во притвор, Бајруш Сејдиу на слобода да одработи...

,,Бајруш Сејдиу на слобода, а пратеници, актери и режисери во притвор. Убијците од Монструм на слобода, а патриоти се гонат за измислени дела. Вака...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот