Чиј ќе биде претседателот на комисијата на опозициската ВМРО ДПМНЕ или...

Денеска треба да продолжи средбата на членовите на комисијата за избори и именување кои треба да изберат нејзин претседател. Вчера беше прекината работата откако...

Хан: Иванов веднаш да го даде мандатот на цврстото мнозинство за...

,,Денеска се сретнавме со претставниците на парламентарните партии. Јасно им потврдивмена сите лидери во земјата, вклучително и Претседателот дека сега мора да ги почитуваат...

Милошоски по средбата со Хан: Понудивме две можности за излез од...

,,ВМРО ДПМНЕ уште еднаш ја искористи оваа прилика аргументирано да им предложи на нашите партнери од ЕУ  две решенија за излез од кризата. Првото е...

Хан до Груевски:Новото мнозинство итно да формира Влада, Уставот мора да...

   ,,Треба итно да се формира Влада. Постои ново мнозинство. Уставот мора да се почитува“-напиша на твитер Мајкл Карничниг, шеф на  кабинет на еврокомесарот Јоханес...

СДСМ добиле поддршка од Хан и европратениците за формирање Влада и...

Ние ќе ги отстраниме сите пречки кои Иванов ги измислува и поставува, ќе му доставиме преку собранието барање повторно да го додели мандатот, но...

Беса ќе даде предлог за претседател на Собрание

Ова го изјави лидерот на Беса Билал Касами по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан. Тој кажа дека Хан дал поддршка на новата влада и...

Вработените во фирмите на Кочан се обиделе да го спречат движењето...

Вработените од компаниите на Сеад Кочан, кој е во бегство откако Судот му одреди притвор, се обидоа да го блокираат еврокомесарот Јоханес Хан да...

Директорите на национални установи го кријат својот имот

Директорите на 5 национални установи што секојдневно протестираат немаат доставено анкетни листови до Антикорупциска комисија. Од СДСМ велат дека  функционери на ВМРО-ДПМНЕ го кршат законот со...

Се очекува именување на претседател на собраниската комисија за избори и...

Претставниците на парламентарните политички партии го договорија распоредот на силите во собраниската комисија за избори и именување. ВМРО ДПМНЕ доби 6 места во неа,...

СДСМ: Со ескалација на состојбата Груевски сака амнестија за криминалот

Домашната и меѓународната јавност знаат дека постои само еден документ на граѓаните на Република Македонија, тоа е Програмата на новата реформска Влада. Никола Груевски и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com