Ријад: Кашоги починал во конзулатот после жестока тепачка, уапсени се 18...

Саудискиот новинар и дописник на ,,Вашингтон пост, " Џамал Кашоги, починал во конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул, после жестока тепачка со луѓето што...

Путин предупреди дека екстремистите на Исламска држава во Сирија ги погубуваат...

Рускиот претседател, Владимир Путин, на форум во Сочи изјави дека екстремистите веќе погубиле 10 лица, од вкупно 700 заложници што ги држат откако неодмна...

Лајк од американскиот потпретседател Пенс за Заев и Димитров на испраќање...

Американскиот потпретседател Мајк Пенс,  им упати поздрав со кревање на палецот при испраќањето од Белата Куќа на премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни,...

Црвен картон за Трамп од претседателот на ФИФА Инфантино

На состанокот во Белата куќа, претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, на американскиот претседател, Доналд Трамп, му ,,покажа“ црвен картон. Се чини тоа многу му се...

Откако изгубил на турнирот за видео игри во Џексонвил убил две...

Очевидци на турнитот за видео игри во американскиот град Џексонвил,Флорида, тврдат дека 24 годишниот Дејвид Кац од Балтимор, откако го изгубил натпреварот, пукал и...

Почина американскиот републикански сенатор Џон Мекејн

Сенаторот Џон Мекејн почина во 81 година од животот, соопшти неговата канцеларија.Тој за неколку дена ќе наполнеше 82 години. Кабинетот на републиканскиот сенатор соопшти дека...

Австрискиот канцелар Себастијан Курц од Барселона за Виена патува со нискобуџетна...

Патник од бившојугословенските простори останал вчудовиден кога сфатил дека со него во авионот патува австрискиот канцелар Себастијан Курц. Никола Грубишиќ од Дервента во Б и...

Почина Кофи Анан

Поранешниот Генерален секретар на ОН, Кофи Анан, почина во осумдесетата година од животот, јави Ројтерс. Анан е дипломат од Гана , кој беше 9 години...

Поранешната советничка на Трамп нема да молчи и ќе ги открие...

Омароса Маниголт Њуман, поранешна советничка на американскиот претседател во Белата куќа, објави книга и јавно зборува за сѐ што видела и слушнала додека била...

Родителите на Меланија Трамп добија американско државјанство(видео)

Родителите на првата дама на САД, Меланија Трамп, станаа американски државјани. Виктор и Амалија Кнавс положија заклетва за државјанство во Њујорк, а нивниот адвокат кажа...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот