Трамп по гасењето на Твитер налогот: Нема да ме замолчите!

Американскиот претседател, Доналдд Трамп, по гасењето на неговиот приватен Твиетр налог од страна на компанијата, твитна на неговиот службен профил.

Рекорден број на починати од Ковид 19 во САД и Велика...

Велика Британија и САД изминатото деноноќие бројат неславен црн рекорд на починати од почетокот на епидемијата на Ковид 19.

ФБИ тргна во лов на учесниците во нередите во Вашингтон и...

Американското Федерално истражно биро(ФБИ)објави фотографии од идентификувани учесници во нередите и насилствата во Вашингтон пред два дена, кога беше нападнат американскиот Конгрес....

Трамп конечно го призна поразот и го осуди насилството и упадот...

Речиси два дена по нападот врз Капитол Хил(американсски конгрес, парламент) во Вашингтони и насилниот упад во зградата на Конгресот од страна на...

Словенечкиот претседател Пахор го осуди нападот врз американскиот Конгрес

Претседателот на Република Словенија, меѓу првите од регионот објави соопштение со осуда на обидот за државен удар во САД.

Конгресот на САД ја потврди победата на Бајден!

Американскиот конгрес гласаше и официјално ја потврди победата на демократскиот кандидат, Џо Бајден, на претседателските избори минатата година. Сенаторите...

Објавена снимка на која се гледа како полицајци ги пропуштаат демонстрантите...

По шокантниот обид за државен удар во САД, американската јавност бара одговор како се случи демонстрантите поттикнати од Доналд Трамп, релативно лесно...

4 лица загинаа за време на упадот на поддржувачите на Трамп,...

4 лица загинаа откако вчера приврзаници на Доналд Трамп, по неговиот повик да се упатат кон американскиот Конгрес се обидоа да направат...

Хаос во Америка, приврзаници на Трамп упаднаа со оружје во Капитол(видео)

Пред преземањето на власта од страна на Демократите, демонстрантите и приврзаници на Доналд Трамп влегоа насилно во Капитол. На...

Голем број земји ги суспендираа летовите за В. Британија по појавата...

Се' повеќе земји од светот ги суспендираа летовите кон Велика Британија по објавата на британската Влада дека таму е регистриран нов вид...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com