Трамп повикува на прослава на победата!

Повеќе од 27 милиони Американци ја искористиле можноста да гласаат пред 8 ноември, за кога се закажани претседателските избори во САД. И додека меѓу...

Клинтон ја зголеми предноста пред Трамп

Според најновите анкети, Хилари Клинтон има поголема  доверба кај американците од  Доналд Трамп дури за 12 проценти. Но, сепак, во Изборниот штаб на Трамп...

Уште 6 електорски гласови го делат Трамп од победа

Неверојатен пресврт на изборите во САД, од очекувањата пред изборите. Доналд Трамп во овој момент има 254, а Клинтон 215.

Рускиот амбасадор во Анкара убиен во атентат

Амбасадорот на Русија во Турција Андреј Карлов Генадијевич почина по атентатот што беше извршен врз него на отворањето на изложба во Анкара. Медиумите објавуваат...

Трамп му се враќа на бизнисот

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, во кратаката пауза од кампањата, во Вашингтон присутвуваше на отворањето на својот нов луксузен хотел. „Tramp international...

Оставка на Ренци по пропаднатиот референдум

Италијанскиот премиер Матео Ренци даде оставка откако неговиот план за промена на Уставот не беше поддржан од граѓаните, а тој претрпе тежок пораз . Според...

Румен Радев е нов претседател на Бугарија

Румен Георгиев Радев е новиот претседател на Бугарија. Тој победи со значителна предност пред кандидатот на владејачката партија ГЕРБ, Цецка Цачева. Според првите неофицијални...

Трамп ќе протера 2-3 милиони имигранти

Во едно од првите интервјуа откако беше избран за претседател на САД, Доналд Трамп најави дека кога ќе ја преземе должноста, веднаш ќе донесе...

Клинтон жали што не победи

  Се надевам дека Доналд Трамп ќе биде успешен претседател на Американците. Жалам што не победив со нашите вредности и визија за оваа земја, но...

Кој е Мајк Помпео-новиот шеф на CIA?

Мајк Помпео (Mike Pompeo) ќе биде новиот шеф на моќната разузнавачка американска служба ЦИА. Тој ја прифати понудата на идниот претседател Доналд Трамп, но...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com