Нов терористички напад во Турција

Седумнаесет лица загинаа , а 27 се повредени во експлозија на автомобил бомба пред полициска станица во југоистoчниот дел на Турција. Експлозијата се случила кај...

Фаланга, следбеници на Александар, ,,жими најмило“-Македонци од Австралија протестираа против ,,Тиранска...

Говорејќи на македонски и на англиски, Македонци од  Австралија се собраа и протестираа пред Генералниот Конзулат во Мелбурн против ,,Тиранската платформа“ и ,,За заедничка...

Британскиот министер за одбрана поднесе оставка заради допирање на колено на...

Министерот за одбрана на Велика Британија денеска поднесе оставка на својата функција заради ,,грев“ од 2002 година. Имено, медиумите деновиве почнаа да му вадат ,,валкан...

Француски полицаец впери пиштол по нападот од демонстранти врз колеги(видео)

На улиците на Париз вечерва се одвиваше вистинска драма. Демонстранти нападнаа неколку полицајци на мотори, по што нивен колега го извади револверот...

,,Џунгла” се сели од Кале

Започна евакуацијата на најголемиот мигрантски камп наречен ,,Џунгла'  кој се наоѓа во францускиот град Кале. Според Франс прес власта ставила на располагање 60 автобуси кои...

Ивица Боцевски го пречека претседателот Иванов на аеродромот во Сао Пауло

Првата историска посета на еден македонски претседател на Бразил и, воопшто, на Јужна Америка тукушто започна! -напиша на ФБ страницата на македонската амбасада во Бразил,...

ВИДЕО: Тепачка во Парламентот на Јужноафриканска Република

   Членови на Парламентот , припадници на радикалната партија Борци за економска слобода, сите облечени во црвено, се степаа со обезбедувањето во парламентарната зграда. Тепачката...

Aвстралиската министерка за надворешни Џули Бишоп во посета на Македонија

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров,  беше домаќин на Џули Бишоп, министер за надворешни работи на Австралија. Ова е прва официјална...

Пенс и Ердоган постигнаа договор за привремен прекин на огнот во...

По завршување на средбата со турскиот претседател, американскиот државен секретар, Мајк Пенс на прес конференција изјави дека е постигнат договор со Ердоган...

Ѓорчев го известил Стејт Департментот за притворите и упадот во домовите...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев оствари средба со Метју Палмер, директорот на Канцеларијата за јужна и централна Европа на Стејт Департментот, придружуван од Џошуа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com