Шпанскиот амбасадор во САД го предаде пристапниот Протокол за членство во...

Шпанскиот амбасадор во САД, Сантијаго Кабанас, го предаде оригиналниот документ за ратификацијата од шпанскиот Сенат на Пристапниот протокол за членство на...

СЗО прогласи пандемија, кај нас уште две лица заразени од корона...

Светската Здравствена Организација прогласи пандемија, како последица од ширењето на корона вирусот речиси во сите земји во светот. ,,СЗО...

На средбите во Брисел Ердоган не се ракуваше поради корона вирусот(видео)

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, вчера беше во посета на Брисел каде оствари повеќе средби во врска со мигрантската криза на турско-грчката...

Кинескиот претседател за првпат во посета на Вухан по избувнување на...

Кинескиот претседател, Си Џипинг, допатува во градот Вухан, каде првпат беше регистриран вирусот Ковид19 и кој е во карантин подолго време.

Турско воено возило ја отстранува грчката гранична ограда(видео)

Грчката Влада објави ноќна видео снимка на која се гледа како турско борбено возило ја отстранува грчката гранична ограда за да им...

Палмер ѝ даде поддршка на Грција во одбраната на границите од...

Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, и ѝ даде целосна поддршка на Грција во справување со ,,заведените“...

Мигрантите се обидуваат на секој начин да ја пробијат грчката граница

Група мигранти во саботата се обидоа да ја урнат оградата во очајнички обид да ја разбијат границата кон Грција, додека други фрлаа...

Грчката граница нападната со подметнати пожари од мигрантите и солзавци испалени...

Околу 200 мигранти кои се наоѓаат пред грчката граница и во сендвич меѓу турската и грчката полиција, синоќа се обиделе насилно да...

Путин и Ердоган постигнаа договор за примирје во Сирија

По денешните неколкучасовни разговори во Москва меѓу рускиот претседател, Владимир Путин и турскиот, Реџеп Ердоган, руските медиуми објавија дека е постигнат договор...

Илјадници мигранти тргнаа кон Европа

Францускиот претседател, Емануел Макрон, во одвоени телефонски разговори со рускиот и со турскиот претседател, побара итно запирање на воените активности во Сирија.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com