Невиден инцидент на Хаити, сенатор пукаше на демонстранти(видео)

Сенатор од Хаити, пред парламентот во главниот град Порт-о-Пренс, во понеделникот на излегување од автомобилот пукаше во...

Прво учество на нашата земја во ОН како Северна Македонија

Светските лидери учесници на 74-тото Генерално собрание на Обединетите нации во седиштето на организацијата во Њујорк, денеска го започнаа официјалниот дел од...

Избувна голем пожар во најголемата рафинерија за нафта во Саудијска Арабија

Голем пожар избувна во најголемата рафинерија за нафта во Саудијска Арабија, пренесува Ројтерс. Комплексот за рафинирање на нафта е...

Врховниот суд го одобри новиот Закон за мигранти на претседателот Трамп

Врховниот суд на САД, даде виза за новиот Закон за мигранти на претседателот, Доналд Трамп, со кој, меѓу другото, ќе се намалат...

На 95 години почина Роберт Мугабе

Поранешниот претседател на Зимбабве, Роберт Мугабе , почина на 95 години, соопшти неговиот наследник, актуелниот претседател, Емерсон Мнангагва. Мугабе...

Метју Палмер е именуван за Специјален претставник на САД за Балкан

САД се враќаат на Балканот. Со наслови со ваква порака е објавена најновата одлука на СД. Заменик на помошникот...

Британскиот Парламент има обврска да ја разгледа петицијата потпишана од над...

Велика Британија е на нозе по одлуката на премиерот Борис Џонсон и Кралицата за времена суспензија на работата на Парламентот заради...

Почина главниот финансиер на Републиканската партија милијардерот Дејвид Кох

Американскиот милијардер и еден од најбогатите луѓе на светот, Дејвид Кох, почина во 79 година од животот, објави Си-Ен-Ен.

Егзекутиран серискиот убиец на хомосексуалци на Флорида

25 години по признанието во 1994 година дека на Флорида погубил 6 повозрасни геј мажи, извршена е смртната казна над 50 годишниот...

Твитер укина повеќе од 200.000 налози како можен извор на лажни...

Твитер соопшти дека укинал повеќе од 200.000 налози кои се означени како потенцијални лажни кои произведуваат лажни вести за протестите во Хонг...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com