Во последното деноноќие во САД починаа 2.106 луѓе, во Њујорк од...

Црн ден за Америка. Во последното деноноќие во Соединетите Американски Држави е постигнат апсолутен црн рекорд од почетокот на пандемијата на...

Американска помош од 600.000 долари за справување со КОВИД 19 за...

Денеска на видеоконференција, меѓу американската амбасадорка Кејт Брнс, претставникот на СЗО во нашата земја и министерот за здравство, Венко Филипче, беше објавено...

Премиерот Џонсон сепак на интензивна нега поради влошување на здравствената состојба

Откако во неделата вечер беше пренесен во болница поради влошување на здравјето предизвикано од десетневно присуство на коронавирус, британскиот премиер Борис Џонсон...

На првиот виртуелен состанок во 70 годишното постоење на НАТО договорена...

,,НАТО е создадено за да се справува со кризи. Само заедно можеме да помогнеме и само така Алијансата ја игра својата улога...

Со виртуелно присуство на Владата во седиштето на НАТО во Брисел...

Македонското државно знаме денеска попладне е подигнато пред седиштето на НАТО во Брисел, на невообичаена и церемонија без преседан.

НАТО објави: Северна Македонија од денеска е наша 30 членка

Денеска, (27 март 2020 година), Северна Македонија стана најновата членка на НАТО, откако го депонираше својот инструмент за пристапување кон Северноатлантскиот договор...

Во 18 часот Армијата ќе истрела почесни плотуни по повод официјалното...

 Денеска, 27-ми март 2020 година (петок), со почеток во 18.00 часот, по повод депонирање на пристапниот протокол во Стејт Департментот со...

АлЏезира: Во Шпанија старските домови претворени во масовни гробници, наскоро вакцина...

АлЏезира Блаканс, во својата емисија Контекст, вчера објави два мошне интересни разговори со нивните гости Никола Ивица, молекуларен биолог од Србија кој...

Шпанскиот амбасадор во САД го предаде пристапниот Протокол за членство во...

Шпанскиот амбасадор во САД, Сантијаго Кабанас, го предаде оригиналниот документ за ратификацијата од шпанскиот Сенат на Пристапниот протокол за членство на...

СЗО прогласи пандемија, кај нас уште две лица заразени од корона...

Светската Здравствена Организација прогласи пандемија, како последица од ширењето на корона вирусот речиси во сите земји во светот. ,,СЗО...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com