130 агенти кои го чуваа Трамп заразени од Ковид 19

Дури 130 агенти на тајната служба кои го обезбедуваа американскиот претседател по излегувањето од болница на предизборните собири се заразени од Ковид...

Демонстранти го претепаа претседателот на ерменскиот Парламент и ја зазедоа зградата(видео)

Демонстранти во Ереван во текот на ноќта упаднаа во зградата на Парламентотот, откако претходно ја начекаа колоната возила со претседателот на оваа...

Наместо во хотелот ,,4 сезони“ тимот на Трамп организирал прес конференција...

theguardian.com пишува за еден бизарен, ироничен и комичен настан што се случил изминатата сабота. Тимот на Доналд Трамп предводен...

Коментатор на CNN се расплака во живо по победата на Бајден(видео)

,,Ако сте муслиман или мигрант, веќе не треба да се грижите“-рече коментаторот со Афроамариканско потекло, Ван Џоунс, по објавувањето на победата на...

Пенсилванија пресуди, Џозеф Бајден е идниот Претседател на САД

По триднена неизвесност, пред малку е објавено дека кандидатот на Демократска партија, Џо Бајден е ибран за Претседател на Соединетите Американски Држави.

Џо Бајден на чекор од освојување на 300 електорски гласови и...

Доцна синоќа по американско време, демократскиот кандидат за претседател на САД, Џозеф Бајден, одржа прес конференција со идната потпретседателка Камала Харис, на...

Бајден го презеде водството од Трамп во Џорџија

Со 917 гласа повеќе, сега во сојузната американска држава Џорџија води демократскиот кандидат за претседател на САД, Џозеф Бајден, јави Си-ен-ен.

Твитер и Фејсбук ги покриваат непроверените, паушални и обвинувачки постови на...

Акуелниот американски претседател, Доналд Трамп, соочен со сѐ поочигледниот пораз на изборите, не престанува да твитува обвинувачки и паушални обвинувања против изборниот...

102.000 новозаразени од Ковид 19 во САД, рекорд во Чешка, карантин...

Корона вирусот незапирливо се шири низ светот. Во изминатото деноноќие во Америка се регистрирани рекордни 102.000 нови случаи на...

Џо Бајден го освои и Мичиген и е на чекор од...

Демократскиот кандидат за Претседател на САД, Џо Бајден, го освои и Мичиген една од трите клучни држави која беше предуслов за влез...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com