Грција одлучно ќе ги брани границите од мигранти

По најавата на турскиот претседател дека границите кон Европа се отворени и дека таму се веќе 18.000 мигранти, се огласи грчката влада.

Турција ги отвора границите за бегалците од Сирија кон Европа

Турција одлучи да не ги спречува бегалците кои доаѓаат од Сирија на патот кон европските земји. Ова го објави...

САД ја повикаа Русија да стави крај на ,,окупацијата на Крим“

Државниот секретар на САД, Марк Помпео, го реафирмираше ставот на неговата земја во однос на полуостровот Крим. ,,...

Почина поранешниот египетски Претседател Хосни Мубарак

на 91 година почина поранешниот египетски Претседтел, Хосни Мубарак. Мубарак беше соборен од власт во крвава револуција во...

Ѓорге Иванов-мамец за донатори на Гала вечер во Мелбурн за прибирање...

Поранешниот претседател, Ѓорге Иванов, кој со семејството е гостин на македонските иселеници во Австралија, беше покровител и почесен гостин на инаугуративна Гала...

Противпожарен аларм го прекина говорот на Ѓорге Иванов во Мелбурн(видео)

Поранешниот македонски претседател, Ѓорге Иванов, со семејството, сопругата Маја и синот Иван, се наоѓаат во посета на македонските иселеници во Австралија.

Трамп одби да се ракува со Пелоси, таа го искина неговиот...

Републиканците со еуфорија го проследија говорот на претседателот Доналд Трамп. Тој се обрати пред Конгресот во редовното годишно обраќање.

Се урна авион гасејќи пожар во Австралија, загинаа три лица(видео)

Авион кој гасел пожар во Австралија се урнал гасејќи пожар јужно од главниот град Канбера. Авионот бил канадски, а...

Ова е новиот руски премиер Михаил Мишустин

53 годишниот Михаил Мишустин е изборот на претседателот Владимир Путин за нов премиер на Русија, откако целата руска влада на чело со...

Најновата снимка покажува дека украинскиот авион е урнат со две ракети(видео)

Американскиот весник ,,Њујорк Тајмс“ објави уште едно видео на кое се гледа дека украинскиот авион бил гаѓан со две ракети од страна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com