Назарбаев поднесе оставка, а на последните избори освои 98 проценти од...

,,Одлучив да поднесам оставка“. Ова го рече на прес конференцијата што ја свика, претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбаев.

Премиерката на Нов Зеланд нема никогаш да го изговори името на...

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, се заколна дека никогаш нема да го изговори името на масовниот убиец, кој во напад...

Русија ја признава Македонија под уставното име Република Северна Македонија

На 19 февруари 2019 година, Руската амбасада во Скопје добила белешка од Министерството за надворешни работи на Република Македонија со известување за...

Откако Тарант е обвинет за убиство пред судот го покажа овој...

Масовниот егзекутор, кој по терористичките напади во Крајстчрч во Нов Зеланд набргу беше уапсен и изведен пред суд, засега има обвинение за...

Масовниот убиец Брентон Тарант е изведен пред суд

Австралиецот Брентон Тарант(28), кој во петокот изврши терористички напад врз две џамии во новозеландскиот град Крајстчрч и уби 49, а рани 40...

Трамп и Овенс му биле инспирација на Австралиецот Тарант за масакрот...

28 годишниот масовен убиец, Австралиецот Брентон Тарант, пред да го изврши масакрот во двете џамии во Нов Зеланд, објавил манифест на 73...

Од автомобил случајно е снимен моментот на апсење на терористот од...

Напаѓачот на една од џамиите, а можеби и во двете, сѐ уште не е прецизно утврдено колку луѓе учествувале во нападите во...

Напаѓачот на џамиите во Нов Зеланд го објави целиот масакр и...

Страшниот масакр во двете џамии во Нов Зеланд, во кој се убиени 40, а ранети 20 муслимански верници, го изврши само еден...

Во напад на две џамии во Нов Зеланд убиени се 40...

Премиерката на Нов Зеланд, Јасинда Ардерн, соопшти дека во напад на две џамии во градот Крајстчерч, се убиени 40, а ранети 20...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com