Унгарскиот Парламент едногласно го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во...

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, на покана на претседателот на Националното собрание на Унгарија, г. Ласло...

ОМД приреди традиционална вечера за новата американска амбасадорка во Македонија

Минатата недела, во своите канцеларии во Вашингтон, Обединетата македонска дијаспора беше домаќин на вечера во чест на новата американска амбасадорка во Македонија,...

Српската премиерка Ана Брнабиќ е можен наследник на Вучиќ во СНС?

Одлуката на премиерката Ана Брнабиќ да стане член на владејачката Српска напредна странка, за некои политички коментатори е можеби елегантно решение таа...

Бошњаци кои живеат во Истанбул победата на Имамоглу ја славеа со...

Уште трае славењето во Истанбул на големата победа на опозиционерот , Екрем Имамоглу, кој стана градоначалник со поубедлива победа над претставникот на...

Царовска бара извинување од СКУП Македонија, вели не е точно дека...

,,Апсолутно е неточен заклучокот дека сум се „збогатила“ за една година. Се работи за имот на родител, кој не го поседувам и...

SCOOP: Имотот на министерката Царовска за една година се зголемил за...

Центарот за истражувачко новинарство Скуп-Македонија, направи анализа на имотот на министрите и дојде до заклучок дека само за една година имотот на...

Петар Атанасов поднесе оставка од местото заменик министер за образование

Пеатар Аатанасов со јавно писмо се обрати до премиерот Заев. Тој поднесе оставка на местото заменик министер за образование поради неможност да...

Премиерот Заев смета дека министерот Заев е доволно храбар за економски...

Не стивнуваат бурните реакции по објавувањето на новиот состав на Владата, каде , како што објави вчера Заев, ќе има едно...

Мицкоски одржа политички говор во манастирот ,,Св. Јован“ во Љубанци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера беше во посета на  Љубанци кадешто присуствуваше на  традиционалниот ручек во организација на УМС во манастирот...

Убедлива победа на Екрем Имамоглу на повторените избори во Истанбул

Со 10 проценти разлика, на повторените избори за градоначалник на Истанбул победи опозицискиот кандидат, Екрем Имамоглу , кандидат на Републиканската народна партија.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com