Мицкоски: Заев, ќе дојдеш на избори и ќе те победам (видео)

Интегрално обраќање на Христијан Мицкоски, на кое го објави исклучувањето на пратениците од ВМРО ДПМНЕ кои гласаа за уставни измени: ,,Денес во Република Македонија се...

Мицкоски: Донесовме одлука да ги исклучиме од ВМРО ДПМНЕ пратениците кои...

,,Ниту ги сфаќам , ниту можам да ги разберам“, рече лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес конференција , и објави дека седумтте...

Заев им се заблагодари на пратениците за гласањето, посебно на тие...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се обрати во собраниската прес сала по гласањето со двотретинско мнозинство за пристапување кон измена на...

Канческа Милеска, Мукоски, Василевски, Арнаудов, Старова…гласаа ЗА уставни измени

80 пратеници, меѓу кои и пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Нола Исмајлоска Старова, Емилија Александрова, Зеќир...

Со 80 гласови ЗА пратениците го изгласаа предлогот за уставни измени...

Две третини од пратениците во македонскиот законодавен дом, односно 80 пратеници, вклучувајќи и гласови на пратеници од опозициската ВМРО ДПМНЕ, Собранието на Република Македонија...

Милошоски побара Џафери да свика гласање за да видат дека немаат...

Во отсуство на неколку пратеници од ВМРО ДПМНЕ,Антонио Милошоски побара од претседателот на Собрание на РМ, Талат Џафери, да ја стави точката на гласање,...

Метју Палмер е српски зет и одлично зборува српски јазик

Заменик на помошникот на државниот секретар на САД, Метју Палмер,  е српски зет. Ова на заедничката прес конференција го откри српскиот претседател, Александар Вучиќ, кој...

Вулин: Формирањето на косовска војска ќе го загрози целиот регион

Министерот за одбране на Србија, Александар Вулин, за РТС изјави дека е неприфатливо формирањето на таканаречената косовска војска и ја повика меѓународната заедница да...

Путин предупреди дека екстремистите на Исламска држава во Сирија ги погубуваат...

Рускиот претседател, Владимир Путин, на форум во Сочи изјави дека екстремистите веќе погубиле 10 лица, од вкупно 700 заложници што ги држат откако неодмна...

Денеска ќе се знае дали ќе има уставни измени или предвремени...

Денеска во Собрание на Република Македонија ќе заврши расправата и најверојатно ќе се пристапи кон гласање за отворање на уставни измени заради спроведување на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот