Обраќање на премиерот Заев по повод поканата за почеток на преговори...

  ,,Во овој момент, Ве поканувам сите Вас, секој од Вас - свртете се кон тој или таа што ви се најблиску во овој момент,...

Во Мостар е убиена 19 годишната пра-внука на Џемал Биједиќ

19 годишната студентка, Лана Биједиќ од Мостар е пронајдена мртва во реката Студенчица во местото Студенац крај Љубушки во Херцеговина.

Димитров: Ќе нѐ биде и точка! Системот со сите маани почнува...

Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни...

ВМРО ДПМНЕ прави собир во ,,Борис Трајковски”

По викенд-дебатите и панел дискусиите што се одржаа во Скопје, на кои членовите на Владата и Парламентот од ВМРО ДПМНЕ даваа отчет за...

Британците сѐ повеќе бараат ЕУ државјанства

Бројот на британски државјани, кои аплицирале за државјанство на други земји-членки на ЕУ, значително се зголемил од референдумот за Брегзит, покажуваат податоците на Би-Би-Си. Во...

Даниела Рангелова поднесе оставка од местото претседател на Унија на жени

Пратеничката Даниела Рангелова се повлекува од партиската функција претседател на Унија на жени на ВМРО ДПМНЕ. Таа не ја прифатила понудата на претседателот на партијата...

Светскиот телевизиски сервис ,,Euronews“ доаѓа во Србија

Информативниот медиум ,,Јуроњуз“ наскоро во Србија отвора своја телевизија и вебсајт во партнерство со ,,HD WIN" , момпанија која му припаѓа на...

ВМРО ДПМНЕ до Заев: Ја предводите најнеспособната Влада досега

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев на премиерот Зоран Заев денеска при гласањето на доверба на Владата во Собранието му порача дека...

Овој човек е директор на Државен архив на Република Македонија!(видео)

На видеото е Филип Петровски, член на ВМРО ДПМНЕ и актуелен директор на Државен архив на РМ. Негово хоби во работните простории на Архивот...

Македонските друштва од Албанија ја осудуваат агресивната бугарска политика кон Македонците

  Македонско друштво “Илинден”-Тирана и Македонско друштво “Илинден”-Огранок Голо Брдо, ја осудуваат бугарската агресивна политика кон Македонците во Албанија во обидите за нивна асимилација, давајќи...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com