Скандал: Во основното училиште во Радовиш оџа држеше ифтарска молитва пред...

Државниот просветен инспекторат испратил инспекција во  основното училиште „Крсте Петков Мисирков“ во Радовиш, за да утврди кој и зошто дозволил во училиште да се...

Манчевски: Опозицијата го кочи донесувањето на Законот за медиуми (видео)

,,Веќе четири месеци опозицијата, со бескрајни дебати по однос на поднесените амандмани, го кочи усвојувањето на ЗАВМУ. Се одржаа само 6 седници на Комисијата...

ВИДЕО:На средбата со Хан во Њујорк зборувано да се тргне условената...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во Њујорк се сретна со комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан. “Продолжете да работите демократски на...

Хрватската претседателка Китаровиќ направи селфи со камила

Фотографијата  на која се гледа како хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ прави селфи со камила, стана хит на социјалните мрежи во Хрватска, а потоа...

Мицкоски го кани премиерот Заев во МТВ на дуел идната среда...

,,Подготвен сум во текот на наредната недела, во среда, во 20.00 часот на јавниот државен сервис Македонска Телевизија, без ракавици и апсолутно држејќи се...

ВМРО ДПМНЕ: По денешното рочиште за ,,Поткуп“ Заев нема кредибилитет да...

После денешното рочиште Зоран Заев веќе нема кредибилитет да биде Премиер на Владата на Република Македонија-реагира ВМРО ДПМНЕ. ,,Човек кој барал по едно евро од...

Седницата на ДИК одложена заради безбедносни причини

Седницата на Државна изборна комисија која требаше да почне попладне е одложена заради безбедносни причини. Група припадници и поддржувачи на ВМРО се собраа пред...

ВИДЕО: Заев вети еднаква шанса за сите во Владата и во...

Граѓаните на Македонија се на прагот да ја добијат новата, реформска Влада - својата Влада, по речиси 11 години наметнат режим!-рече во својот говор...

Мирјана Најчевска поднесе оставка од Советот за реформи во правосудниот систем

Професорката Мирјана Најчевска, која патем неодамна беше назначена за претседател на Советот за реформи во правосудниот систем, поднесе оставка. Еве ја нејзината оставка: ,,Почитувани членови...

ВМРО ДПМНЕ прави стратегија со коалициските партии за преговорите со ДУИ

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска одржa средба со лидерите на политичките партии од Коалицијата „За подобра Македонија“. Фокусот на средбата е на резулатите...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com