Заев од ,,Маршот за правда“:Граѓаните се желни за правда

Во Скопје се одржа ,,Маршот за правда“, организиран од СДСМ. Овој марш е организиран по распуштањето на собранието, а како вовед во...

Спасовски на средба со Палмер во Брисел, поздравено е донесувањето на...

На средбата со специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, со македонскиот...

ДИК го објави решението за распишување предвремени парламентарни избори

Државната Изборна Комисија го објави решението за распишување на предвремени парламентарни избори во РСМ. Решението е објавено во Службен...

Американската амбасадорка им се заблагодари на пратениците од деветиот парламентарен состав

Американската амбасадорка во нашата земја, Кејт Брнс, објави куса изјава во која им се заблагодарува на пратениците од...

Изминатиот викенд се изречени 76 казни за непрописно паркирање на Водно

За да се заштити планината Водно од загадување и за да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот,...

Димитров: Кружевме три пати пред да слетаме во Брисел…

,, Слетавме при четвртиот обид. Кружевме три пати пред да слетаме заради времето. Беше турбулентно, па направив споредба со нашите обиди...

Уште еден пратенички состав отиде во историјата, избори на 12 април

Претседателот на Собрание, Талат Џафери, утре ќе ги распише предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 12 април.

Пратеничката Пешевска од ВМРО ДПМНЕ хистерично викаше по Нора Исмаиловска од...

Жестока кавга меѓу две пратенички од ВМРО ДПМНЕ се случи за време на гласањето за Законот за одбрана. Пратеничката...

Заев уверува дека со Законот за ЈО правдата ќе биде задоволена...

Тефтерчињата со кои се уриваше правдата, ќе останат да сведочат за едно време на неправда. Сега дојде друго време, во кое политичарите...

Спасовски упати јавен повик ВМРО ДПМНЕ да кандидира нов министер

Техничкиот министер, Оливер Спасовски, упати јавен повик до ВМРО ДПМНЕ да кандидира нов министер за труд и социјална политика.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com