Во Ирак со парада се слави победата над Исламска држава

Во Багдад се одржува воена парада со која се слави победата над Исламска држава. Ирачкиот премиер Хајдер ел Абади , прогласи конечна победа на...

Во Јерусалим погребан е Шимон Перес

Во Јерусалим десетици светски лидери присуствуваа на погребот на поранешниот Премиер и Претседател и еден од основачите на израелската држава Шимон Перес. Последна почест му...

Членство на ВМРО ДПМНЕ чека наредба да тргне кон Скопје

Стотици членови на ВМРО ДПМНЕ пред седиштето на партијата, подготвено чекаа  да тргнат кон Скопје за да извршат притисок врз Државната изборна комисија ,,да...

За ВМРО ДПМНЕ Заев е лицемер, СДСМ ја навредил дијаспората и...

,,Правдата во Македонија мора да го замени лицемерието на СДСМ и селективниот политички прогон. СДСМ ја навреди целата македонска дијаспора дека е примитивна и ја...

И Русија се вмеша и побара да престане странското мешање во...

  Министерството за надворешни работи на Русија издаде соопштение во кое побара странските фактори да престанат да се мешаат во внатрешните работи на Македонија. Ги...

ВМРО ДПМНЕ продолжува да етикетира, да дискредитира и да сее...

Денешно соопштение на ВМРО ДПМНЕ: Павле Богоевски, Ивана Туфекџиќ и Лидија Димова се само дел од послушниците на аболицираниот криминалец Зоран Заев кои докажуваат дека...

Демохристијаните Милошоски и Георгиевска на Велигден го споредуваат Заев со...

Meri Georgievska 2 hrs · ,,Не навредувајте го Јуда со Заев. Јуда имаше барем доблест да се обеси. “ Ова го напиша на својот ФБ профил демохристијанката...

Од МНР му се извиниле лично на Главниот и одговорен уредник...

Во врска со наводите што се појавија во некои медиуми, а се однесуваат на службата за односи со јавност при МНР на последната прес...

Српски хуманитарец и семејството на словачки пратеник меѓу загинатите патници во...

Ѓорѓе Вдовиќ (54) е меѓу загинатите патници во падот на авионот на Етиопиан Ерлајнс, кој се урна утрината на релацијата Адис...

Џафери: Пред 76 години ,,народот на Република Македонија“ недвосмислено застана против...

,,Имам чест и задоволство, во мое лично име и од името на пратениците во Собранието на Република Македонија, да Ви го честитам 11 Октомври,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com