За Демократска фракција Силјановска е ,,испилено кукавичко јајце во ВМРО ДПМНЕ“

Демократска фракција на ВМРО ДПМНЕ, реагира на изборот на Гордана Силјановска за претседателски кандидат на ВМРО ДПМНЕ. Во соопштението се вели:

ВМРО ДПМНЕ и Лилјана Поповска од ДОМ гласаа против потреба од...

Со 66 гласа ,,за“, на денешната собраниска седница беше изгласана потребата од донесување  Законот за употреба на јазици,. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ гласаа „против“, но...

Фоторепортери тврдат дека Забрчанец им забранил да ги фотографираат лидерите

Дел од фоторепортерите кои присуствуваат на лидерската средба што се одржува во Клуб на пратеници, во знак на протест ги оставија своите фотоапарати на...

Грчкиот министер Папас беше гостин во Влада на Република Северна Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со  министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, вчера остварија...

Метју Палмер е именуван за Специјален претставник на САД за Балкан

САД се враќаат на Балканот. Со наслови со ваква порака е објавена најновата одлука на СД. Заменик на помошникот...

Антикорупциска отвори предмети за Заев, Анѓушев, Вангеловски, Мерко, Манчевски…

По претставки на ВМРО ДПМНЕ, Државна комисија за спречување на корупција отвори предмети за Зоран Заев и тоа за продажба на државно...

Димитров смета дека новата позиција на Рикер е добра вест за...

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров му посака добредојде на некогашниот американски мабасадор во Македонија, Филип Рикер. Тој е денеска во поасета...

Дачиќ и Јовановиќ на раб на инцидент поради Косово во српскиот...

За време на вчерашната седница за пратенички прашања, министерот за надворешни работи ,Ивица Дачиќ, побара да се прекине седницата на Парламентот , поради дофрлање...

Заев: Се сомневам дека Мицкоски директно помогнал за бегството на Груевски

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во емисијата Отворено на ТВ24, експлицитно изјави дека се сомнева во вмешаноста на опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски,...

Орце Камчев: Ух, излегов, надвор е кочан…

Сатира од Милчо Велјаноски...:)

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com