Ѓорге Иванов-мамец за донатори на Гала вечер во Мелбурн за прибирање...

Поранешниот претседател, Ѓорге Иванов, кој со семејството е гостин на македонските иселеници во Австралија, беше покровител и почесен гостин на инаугуративна Гала...

Мицкоски ќе маршира за правда, за СДСМ тоа е марш за...

,,Стравот и паниката од одговорност во ВМРО-ДПМНЕ ескалираа. Аберот од Будимпешта пристигна, Христијан Мицкоски извршителот на Груевски утре ќе...

Нема заболени Македонци од корона-вирус во Италија

Комисијата за заразни болести донесе нови, зајакнати мерки за превенција и справување со евентуални заболени од заразната болест предизвикана од корона...

Противпожарен аларм го прекина говорот на Ѓорге Иванов во Мелбурн(видео)

Поранешниот македонски претседател, Ѓорге Иванов, со семејството, сопругата Маја и синот Иван, се наоѓаат во посета на македонските иселеници во Австралија.

Илјадници Македонци живеат во Италија, нема мерки и препораки од македонската...

Во Италија корона-вирусот се шири, а со тоа и загриженоста во целиот регион и Европа, поради бројните иселеници што живеат и работат...

Локвенец: Криминалецот Милошоски не може да го оспори нестручното и нечесно...

,,Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции

Заев: Вадени се и ставани парчиња од разговори со партиите, но...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ја потврди автентичноста, но не и целовитоста на снимката, најверојатно направена од некој од присутните претставници на...

Милошоски тврди дека Заев договарал одлуки на Врховен суд

Антонио Милошоски од ВМРО ДПМНЕ, на прес конференција, прочита писмо во кое наводно постојат елементи за кривично дело за лидерот на СДСМ,...

Пораката на Заев преку вафлата на ,,Винчини“

Претседателот на СДСМ и генералниот секретар на оваа партија, вчера ја посетија фабриката за кондиторски производи ,,Винчини “ односно Макпрогрес од Виница.

Хирургот Јовица Угриновски-еден од МАСОНИТЕ во Македонија

,,Живеј го денешниот ден, вчерашниот е неповратен, утрешниот е неизвесен … Качувај се кон врвот, но гледај никогаш да не го достигнеш!...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com