Ципрас ќе ја преземе работата на Коѕијас и ќе го води...

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прифати оставката на министерот за надворешни работи Никос Коѕијас и му се заблагодари за неговиот придонес во Владата и...

Коѕијас поднесе оставка!

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас,  поднесе оставка на функцијата, пренесува Катимерини. Според весникот, оставката следувала по вчерашниот тензичен состанок меѓу него, премиерот...

Мицкоски очекувал извинување од Заев, а не милост за обвинетите за...

Ако можеа Могерини и Столтенберг да се обратат во парламентот, не разбирам зошто не може да се обрати и лидерот на најголемата опозициска партија,...

Експлодира возило на уште една водителка на ТВ Пинк

Вчера попладен околу 13 и 30, во Белград, експлодирал ,,Голф“, управуван од таткото на познатат српска водителка Маријана Мичиќ, вработена во ТВ Пинк. Ова е...

Ганка Цветанова ја повика Елизабета Канческа да каже јасно дали ќе...

,,Ја повикувам поранешната министерка за култура и пратеничка од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска, јавно и недвосмислено да се произнесе дали ќе гласа...

САД му пишаа на Мицкоски дека се многу разочарани од него...

  ,,Почитуван Христијан, Како што веќе разговаравме, Соединетите Држави силно веруваат дека Договорот од Преспа помеѓу Македонија и Грција е историска можност за Македонија да обезбеди...

Oфицијално започнуваат пристапните разговори за членство во НАТО

Заменичката претседателка на Владата на РМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за надворешни работи Никола Димитров, и Националниот координатор за НАТО Стево...

Христијан Мицкоски бара да се обрати пред пратениците во Собрание на...

Координаторот на пратеничката група на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Драган Данев, го прочита барањето на неговиот лидер Христијан Мицкоски, да се обрати пред пратениците кои...

Заев: Не ми паѓа на памет да влијаам на правните институции,...

,,Не ми паѓа на памет да влијаам на институциите, кога реков дека треба да се помириме меѓу себе, но нам помирување и простување ни...

Руската православна црква го прекинува дијалогот со Вселенската патријаршија

Врвот на Руската православна црква соопшти дека на соборот одржан денеска во  Минск е донесена одлука да се прекине натамошната соработка со Вселенската патријаршија,...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот