Груевски нема намера да прифати тв дуел или дебата

ВМРО ДПМНЕ се уште го третира излегувањето на тв соочување или дуел како приватна одлука, а не како обврска која произлегува од носењето на...

Шилегов најави победа на СДСМ

Огромна победа во Скопје , во Битола, Куманово, Струмица, Струга, Дебар-рече на прес конференција Петре Шилегов. На повидок е голема победа на СДСМ рече...

ЦИВИЛ бара пребројување на гласовите во присуство на набљудувачи

Република Македонија мина низ тежок и тензичен, иако ненасилен изборен процес. Над 650 извештаи во кои се нотира најмалку една категорија на изборни нерегуларности пристигнаа...

Што се случува со избирачкиот список?

Пет дена пред  гласањето на предвремените парламентарни избори, има бројни реакции од граѓани кои велат дека последните два дена имале проблеми при обидот да...

Кембриџ настава не им одговара на нашите основци

Неодамна спроведената анкета на „Тиквешија ИНФО“ покажа дека тиквешани не се за „Кембриџ“ во основното образование. Тие се изјаснија дека „Кембриџ“ треба да замине...

Градоначалникот на Кралево пушти во употреба семафор

Несекојдневен настан во српскиот град Кралево. Твитерџиите објавија слики од настанот, а социјалните мрежи експлодираа со саркастични и потсмешливи коментари за ,,големиот,, настан на...

Набљудувачите на МОСТ регистрирале први неправилности

Едно гласачко место во Куманово било отворено со задоцнување од 15 минути и едно гласачко место во Велес, исто така било отворено 30 минути...

Злоупотребен Јавниот сервис од неговото раководство во функција на изборно заплашување

Перфидна и провидна е одлуката на раководниот тим токму во квечерината на изборниот ден да го емитува документарниот филм посветен на новиот херој за...

Со цвет и збор против репресијата врз новинарите

Новинарот Томислав Кежаровски во знак на благодарност до неговите колеги и сите што го поддржаа и искажаа својот револт пред три години на протестот...

Крива Паланка рекордер со 229 пријавени болни и немоќни...

Општина Крива Паланка во која се регистрирани 17.068 регистрирани гласачи има 229 лица болни и немоќни пријавени за денешното гласање. Имало и повеќе пријавени,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com