Заев – Зениер: Иванов ја продлабочува кризата за да го спаси...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев придружуван од генералниот секретар Оливер Спасовски и членката на Извршниот одбор на СДСМ, Рената Дескоска, денеска се сретна со...

СДСМ повика непартиски личности да се кандидираат за пратеници

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, повика професионалци и луѓе со интегритет кои не се членови на партијата, да се самокандидираат за...

Речникот на демохристијаните од ВМРО ДПМНЕ

Во продолжение се двете соопштенија на ВМРО ДПМНЕ , реакции на неговата објава дека се повлекува од градоначалничкото место и се подготвува за пратеник...

Премиерот Заев присуствуваше на роденденот на ЛГБТ заедницата

За првпат еден премиер во Македонија и даде отворена поддршка на ЛГБТ заедницата. Премиерот Зоран Заев присуствуваше на прославата на петгодишнината од формирањето на...

ВИДЕО:Талат Џафери со пцости и свирежи избркан од протестантите на ,,За...

Пратеникот на ДУИ Талат Џафери денеска се обидел да влезе со својот автомобил на паркингот пред Собрание на РМ, но протестаните од ,,За заедничка...

Мицкоски од Ташмаруниште: Колку повеќе се удираат во гради и велат...

,,За мене претставува особена чест и гордост што сум денеска меѓу вас, овдека во комитско Ташмаруниште, на овој прекрасен ден, да ја имам оваа...

Циркус во Собранието-пратеникот Манојловски од ДУИ им порача да ги истресат...

,,Работиме за Македонија, зарем не виѓате“-им се обрати Манјоловски на останатаите пратеници, а потоа им раскажуваше досетки. ,,Која е разликата меѓу нас , не гледам...

МВР ги демантира лагите дека на исчезнатите лица им се вадени...

По серијата написи на социјалните мрежи за некакви мистериозни луѓе што повикуваат деца на шетање или за тоа дека ан исчезнатите...

Лешоски: Ќемали не би сакал да го избрише Вапцаров за да...

,,Кога онаа земја по која чекориш ти е туѓа, оние по кои велиш ,,свои браќа“ и даваш живот за нивната слобода,...

ХДЗ и Китаровиќ во вториот круг сметаат на гласовите на Мирослав...

Државната изборна комисија во Хрватска ги објави резултатите од 99 проценти преброени гласови, според кои, актуелната претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, иако на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com