Заев-Рама:Да ги претвориме предизвиците во прогрес за наша заедничка иднина

Придонесуваме кон развојот на регионалната соработка и кон остварувањето на значајните стратешки цели на нашите држави, но и на сите држави од регионот, а...

СДСМ:Силјановска е нечесна, неискрена и лицемерна кон граѓаните

,,Гордана Сиљановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна кон граѓаните. Сиљановска...

ВМРО ДПМНЕ бара ЕУ да ја осуди ,,партизацијата на државата од...

ВМРО ДПМНЕ продолжува со секојдневните прес конференции на кои е пресликана реториката на СДСМ упатувана кон нив кога беа на власт. ,,Режимот на СДСМ започна...

НАТО очекува СДСМ да го добие мандатот од Иванов

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, порача дека очекува од македонските политички лидери и од Претседателот Ѓорѓе Иванов, да се придржуваат на Договорот од...

Македонец работи за семејството Трамп

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски, на својот ФБ профил објави пост со необичена, но интересна содржина. Македонец, негов школски другар работи за семејството Трамп....

СДСМ ја обвини МТВ дека на Илинден шири антидржавни пораки и...

,,Националниот јавен сервис МТВ, денеска, на големиот државен празник 2 август – Денот на Републиката, емитуваше програма преку која упатуваше пораки спротивни на националните...

Марко Ѓуриќ ,,спонтано“ трчаше пред камерата на РТС(видео)

Во утринската програма на Радио ТВ Србија, свое шоу имаше Марко Ѓуриќ, член на владата и координатор за Косово и Метохија. Во...

Мицкоски: Имавме корисна средба со Заев за релаксирање на политичките односи

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по завршување на средбата со премиерот, Зоран Заев, во Влада на РСМ, рече дека...

Премиерот Заев играше одбојка во Струмица(видео)

Новото засилување на Одбојкарски клуб Џио Струмица

Ѕинго ручаше со Мицкоски, неговите пратеници му намигнуваат на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата за Подобра Македонија, соопшти ВМРО ДПМНЕ. На...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com