Владата ќе слави со народни собири и концерти

Владата објави повик за прослава: ,,Во името на Владата на Република Македонија, премиерот Зоран Заев денеска упати покана до сите граѓани за заедничка прослава на...

Вашингтон: „Брегзит да помине мазно!“

Белата куќа ги повика денес Велика Британија и Европската унија да дадат гаранции дека процесот „Брегзит“ ќе помине флексибилно и мазно, откако британскиот суд...

На Груевски веќе нема кој да му ги брише негативните коментари

Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ, поранешен премиер и одбегнат осуденик , Никола Груевски, очигледно со своите дописи и реакции на неговиот ФБ...

Францускиот амбасадор не успеал да го разбере Законот за јазици

,,Мислам дека не сум единствениот што го не успеал да го разбере Законот за јазици, бидејќи се работи за многу комплициран текст, барем во...

Косовски функционери со специјален авион одат на распит во Хаг

Со специјален авион, поранешни припадници на ОВК, а сега косовски функционери, денеска ќе полетаат од Приштина за Хаг на распит пред Специјалниот...

Груевски му се жалел на Хан дека СДСМ сака да прави...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров и Антонијо Милошоски денеска се сретнале со еврокомесарот за проширување и...

439 работници од РЕК кои биле на митинг на ВМРО ДПМНЕ...

На 21 ноември оваа година, на голем дел од вработените во РЕК Битола им било наложено, наместо на работа да одат...

Миле Зечевиќ избран за шеф на Изборен штаб на СДСМ

Во контекст на претстојните локални избори Централниот Одбор на СДСМ го избра Миле Зечевиќ за Шеф на Изборниот штаб, кој беше реизбран и како...

Снимката со градоначалникот на Демир Хисар е од јануари и не...

По насока на Јавно обвинителство Битола, повикан е на информативен разговор во Полициска станица од општа надлежност Демир Хисар М. С. (49), градоначалник на...

Амбасада на Русија: Изјавата на Заев е неодговорна, русофобијата станува политичка...

Руската Амбасада во Македонија на Твитер реагираше на днешната изјава на Премиерот Заев дека членови на навивачката група ,,Комити“ кои биле уапсени по протестите,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com