Фаворитот на Гошева нов Претседател на Уставен суд

Никола Ивановски е новиот Претседател на Уставен суд. Тој важеше за главен фаворит на досегашната претседателка Елена Гошева чиј мандат завршува на 1-ви...

Ковачевски:Врв на лицемерие е ВМРО ДПМНЕ да зборува за Копанки(видео)

,,Во 2013 година кога се запали планинарскиот дом Копанки, градоначалникот на Битола Владимир Талевски и мнозинството од ВМРО ДПМНЕ го одбија нашето барање да...

Албанскиот премиер Еди Рама највува заеднички амбасади со Косово

Албанскиот премиер Еди Рама најавил дека порано или подоцна , Албанија и Косово ќе имаат и заеднички амбасади, не само конзуларни служби. Оваа негова...

Бегството на Груевски може да ги пикне во притвор Јанакиески, Јанкуловска...

По бегството на Никола Груевски во Будимпешта, неговите поранешни сопартијци и блиски соработници, Миле Јанакиески и Гордана Јанкуловска, го осудија чинот. „Најостро го осудувам ваквиот...

Во присуство на Џафери Бугарија го ратификуваше Протоколот за НАТО

Бугарските пратеници со аплауз и едногласно, во присуство на македонскиот спикер на Собранието , Талат Џафери, го ратикуваше Протоколот за прием на...

Денот на гласањето Мицкоски го прогласи за ,,црн петок“, а 7...

Долг, патетичен, осудувачки, разединувачки, говор на поделби, не на обединување на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прославата за 23 Октомври-официјално, Ден македонската...

Министерот Димитров го посети Летниот камп по македонски јазик за децата...

Денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров го посети Летниот камп по македонски јазик и култура “Ја сакам Македонија”, што во организација на Министерството...

ВИДЕО од првото тв интервју:Нуклераните шифри делувале отрезнувачки на Трамп

Телевизијата "ABC" го направи првото тв интервју со американскиот претседател Доналд Трамп и тоа шетајќи се со него низ Белата Куќа. Како што пренесуваат...

Трпение, господа, господа владици – ТРПЕНИЕ!

    Не сум експерт, по црковни прашања, драги мои, од ковот на колегата Бранко Ѓорѓески од некогашен “Дневник”, затоа нема да коментирам, ќе се послужам...

Влахов Мицов бара ,,народен суд за македонските предавници”

Стефан Влахов Мицов кој неодамна на 23 Октомври беше закитен со државната награда што го носи истото име, во текст објавен на порталот Курир,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com