Фото: Претседателите на УЕФА и ФФМ , Чеферин и Сејдини...

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин е на трибините на „Стожице“ каде се среќаваат Словенија и Македонија .

Видео: Македонските навивачи на „Стожице“

Македонија ќе има силна поддршка на трибините против Словенија , околу 1500 ќе ја бодрат репрезентацијата до нова победа во квалификациите за...

ВИДЕО: Македонија подготвена да освои бодови на „Стожице“

Македонија е подготвена за Словенија, натпреварот започнува од 20-45 часот, имаме три бода по првото коло, сакаме нови бодови од...

Видео: Фудбалерите на терен, време е за нови бодови во квалификациите

Македонската фудбалска репрезентација од 20-45 часот се среќава со Словенија во Љубљана, Македонија сака нови бодови , составот е познат,...

Видео: Македонската репрезентација пристигна на „Стожице“

Фудбалската репрезентација пристигна на „Стожице“ , подготвени за нови бодови во квалификациите. Натпреварот , Словенија - Македонија започнува од 20-45 часот....

ФОТО : Елмас со порака на Фејсбук

Непосредно пред мечот Словенија - Макеоднија , Елиф Елмас кој с еочекува да биде во стартниот состав со порака на...

Видео: Арената „Стожице“ подготвено ги чека репрезентациите

За 90 минути ќе започне натпреварот Словенија - Македонија , стадионот „Стожице“ е подготвен со идеални услови за игра.

Видео: Соблекувалната на Словенија подготвена

Словенија и Македонија од 20-45 часот на „Стожице“ го играат натпреварот од второто коло во квалфикациите за ЕП 2020.

Фото: Македонските навивачи ја окупираа Љубљана

Македонија ќе има силна поддршка на „Стожице“ во Љубљана, околу 1500 ќе бидат присутни на натпреварот. Во центарот...

Ексклузивно : Дончиќ со дрес на Македонија !

Саша Дончиќ е горд татко на Лука, младиот Словенец кој блеска во НБА. Разговаравме со Дончиќ сениор, горд е на успесите...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот