И за Ѓоковиќ важат правилата-нема акредитација, нема влез на теренот на...

Светскиот тенисер број 1, Новак Ѓоковиќ, фаворит на УС Опен, се соочи со мала непријатност при влезот на тенискиот терен каде требаше...

Новак Ѓоковиќ е позитивен на тестот за Ковид 19!

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни на тестот за корона вирус. Турнирот Адриа Тур во негова организација...

Виктор Троицки позитивен на тестот за Ковид 19

Српскиот тенисер Виктор Троицки е позитивен на тестот за Ковид 19, соопшти организаторот на Адриа Тур. Тој е само...

Судијата од дербито Црвена Ѕвезда-Партизан заразен со корона вирус

Петмина српски фудбалски судии, меѓу кои и Новак Симовиќ, кој делеше правда на градското дерби во Белград пред десетина дена, се заразени...

5 фудбалери на ,,Црвена Ѕвезда“ позитивни на Ковид 19

Откако ја прославија титулата и после спектакуларен фубалски меч сред корона криза, одржан пред 15.000 публика, раководството на ,,Црвена Ѕвезда“ објави...

Корона дебакл, кондицискиот тренер и тенисерот Борна Ќориќ позитивни на Ковид...

Тенискиот турнир Адриа Тур, во организација на Новак Ѓоковиќ, наместо спектакуларно финале, доживеа корона дебакл. По Бугаринот Григор Димитров,...

Григор Димитров позитивен на корона вирус, откажано финалето на Адриа Тур...

Финалето на тенискиот турнир Адриа Тур во Задар е отажано по сознанието дека бугарската тениска ѕвезда, Григор Димитров е заразен со корона...

Ѓоковиќ, Тим и Зверев без ограничувања, играа фудбал, се радуваа, се...

Пред стартот на хуманитарниот тениски турнир Адриа Тур , во организација на српскиот тенисер и светски број 1 рекет, Новак Ѓоковиќ, во...

Полни трибини публика, прегрнати фудбалери…, Србија му пркоси на коронавирусот

Вчера се одржа градското фудбалско дерби меѓу Црвена Ѕвезда и Партизан во Белград, пред полни трибини. Во време на...

Продолжува тестирањето во фудбалските клубови, во ФК Вардар нема позитивни на...

По утврдените позитвни случаи на Ковид 19 во ФК Шкендија и Ренова, денеска од Синдикатот на фудбалери на Македонија известуваат дека во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com