Игор Стефановски – Иџе во знак на протест не ја заврши...

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе повторно дојде до подиум на трката на Имола, меѓутоа, одново доби нова казна од организаторите на...

Видео: Хамилтон победи во Монако пред Фетел и Ботас

Интересна трка за ГН на Монако во Форумула 1 шампионатот, победи Луис Хамилтон од Мерцедес пред Фетел од Ферари и Ботас...

Ники Лауда беше голем шампион и уште поголем човек, Ферари со...

Ники Лауда кој почина на 70 годишна возраст, три пати победи во Ф1 шампионатот, возеше за Марч , БРМ, Ферари, Брабам и...

Почина Ники Лауда

Најславниот возач на Формула 1 на сите времиња, Ники Лауда, почина во Виена во 70-та година од животот , еден месец по...

Христо Ковачи со само седум години дебитираше на картинг трките

Започнаа картинг натпреварите во рамки на автомобилистичката федерација на Македонија, организатор на првите натпревари беше Авто картинг клубот Кастом кар рејсинг...

Видео: Хамилтон и Ботас на тронот, Мерцедес има 5/5 во...

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Шпанија , неговиот клупски колега Ботас втор, ова епетти пат сезонава двоецот на...

Видео: Неверојатна причина го прекина тренингот во Баку

Неверојатна е причината поради која пилотот на Вилијамс, Џороџ Расел го оштети својот болид. Отворена шахта на патеката во...

Видео: Хамилтон победник во Кина на јубилејната 1000. трка во Ф1

Светскиот првак Луис Хамилтон од Мерцедес победи на јубилејната 1000. трка во Формула 1 која се возеше за ГН...

Видео: Ботас на пол позиција за ГН на Кина на јубилејот...

Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас ќе стартува од пол позицијата на трката за ГН на Кина која е илјадитата во Формула...

Видео: Ботас побрз од Фетел на вториот тренинг за ГН на...

Викендов се вози трката за ГН на Кина во Ф1 шампионатот, на вториот тренинг Ботас беше побрз од Фетел . На...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com