Објавен календарот за Ф1 за следната сезона

Меѓународната автомобилска федерација (FIA) го објави календарот за следната сезона за Формула 1 кој не се разликува многу од годинешниот. И следната сезона ќе...

Розберг на чекор до титулата

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, победи во трката во Формула 1 шампионатот за Големата награда на Јапонија и го зголеми водството на 33 бодови...

Спектакл во „Градот на светлината“

Од 1 до 16 октомври во француската престолнина ќе се одржи најголемиот авто-салон на светот „Париз мото-шоу 2016“. Пред две години Салонот за автомобили...

Хамилтон самоуверен пред трката во Малезија

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон рекол дека е уверен дека ќе се врати во добра форма за завршните...

Иџе го искрши своето “Хјундаи” на втората трка во Франција

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе не ја заврши втората трка на "Пол Рикар“ во Франција. Откако по обидот за претекнување на Милер кој...

Ф1: Трката во Азербејџан во календарот до 2023 година

Трката за ГН на Азербејџан останува во календарот на Формула 1 се до 2023 година, потврди извршниот директор, Чејс Кери.

Роберт Кубица се враќа во Формула 1

Пољакот Роберт Кубица се враќа во Формула 1 и ќе вози за тимот на Вилијамс во новата сезона.

ФОТО: Роналдо се пофали со автомобил од скоро половина милион евра...

Кристијано Роналдо ужива во Италија односно Торино, дека нема проблем да ужива во успесите покажа со новиот автомобил. Роналдо...

Видео: Довициозо со стартна победа сезонава во Мото ГП

Андреа Довициозо победи на првата трка во Мото ГП класата за ГН на Катар пред Марк Маркез. Мотоциклистот на...

Ф1: Хамилтон на пол позиција во Австралија

Луис Хамилтон ќе тргне од пол позицијата на трката за Големата награда на Австралија, прва во новата сезона .

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот