Хамилтон самоуверен пред трката во Малезија

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон рекол дека е уверен дека ќе се врати во добра форма за завршните...

Видео: Довициозо со стартна победа сезонава во Мото ГП

Андреа Довициозо победи на првата трка во Мото ГП класата за ГН на Катар пред Марк Маркез. Мотоциклистот на...

ВИДЕО: Ботас најбрз во квалификациите на Силверстоун

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас е победник на денешните квалификациите за утрешната трка за Големата награда на Велика Британија во Формула...

Ф1: Ботас победи на трката за ГН на Австралија

Валтери Ботас со Мерцедес победи на трката за ГН на Австралија првасезонава во Ф1 шампионатот.

Лав: Не го саботираме Хамилтон

Техничкиот директор на Мерцедес, Педи Лав, ги отфрли наводите дека моторот во болидот на Луис Хамилтон во трката за Големата награда за Малезија, минатиот...

Хамилтон: Доживеав огромно разочарување

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес Луис Хамилтон, рече дека повеќе нема да се осврнува на разочарувањето во Малезија и проблемите...

Розберг на чекор до титулата

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, победи во трката во Формула 1 шампионатот за Големата награда на Јапонија и го зголеми водството на 33 бодови...

Автомобилист почина за време на кружната трка во Кичево

Автомобилистот Александар Кочевски почина за време на кружна трка во Кичево, пренесува порталот Улица.мк. Тој добил срцев удар додека го возел авотомобилот.

ВИДЕО: Лоренцо хоспитализиран по страотното излетување од патеката

Возачот на Хонда, Хорхе Лоренцо е хоспитализиран по страотниот пад на првиот трениг за ГН на Холандија во Мото ГП шампионатот.

Видео: Ред Бул тргнува кон нови успеси во Ф1

Ред Бул се обидува да донесе новитети во Ф1 во пресрет на втората трка во за ГН на Бахреин.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com