МЗТ Скопје Аеродром и во следната сезона во АБА 2

Македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром во новата натпреварувачка година повторно ќе биде дел од втората АБА лига. Ова го потврдија од...

Поранешниот македонски кошаркарски селектор Марјан Србиновски повреден во сообраќајна несреќа

Поранешниот македонски кошаркарски селектор и актуелен тренер на кошаркарскиот клуб Гостивар, Марјан Србиноски,се наоѓа во болницата во Тетово откако заработил тешки телесни...

МЗТ Скопје по седми пат шампион на Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по седми пат се шампиони на Македонија, откако вечерва, трет пат по ред, го совладаа Работнички (85-78)...

НБА: Дурент има тешка повреда, ја пропушта следната сезона ?

Кевин Дурент има тешка повреда на ахиловата тетива и според првите сознанија ќе го пропушти настапот за Голден Стејт во најголемиот...

МЗТ Скопје на чекор од титулата во првенството

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа само на еден чекор до освојување на седмата шампионска титула, како гости, го совладаа големиот ривал...

Видео: Изненадување во Оукленд, Торонто го победи Голден Стејт

Торонто поведе со 2-1 во финалната серија против шампионот Голден Стејт во НБА плеј офот за титулата, на третата пресметка тимот од...

Видео: Торонто поведе во финалната серија

Торонто го победи Голден Стејт со 118-109 и поведе во финалната серија за титулата во НБА лигата. Паскал...

Видео: Торонто со „брејк“ до водство против Милвоки

Торонто со победата на гости против Милвоки 105-99 поведе со 3-2 во финалето на Источната конференција. Кавај Ленард со...

Видео: Голден Стејт експресно во финалето за титулата во НБА

Голден Стејт се пласира во финалето во НБА отакко по четврти пат славеше над Портланд, во четвртата средба победи по...

Видео: Голден Стејт со пресврт до 3-0 против Портланд

Голден Стејт одигра добар натпревар и надомести негатива од 18 поени против Портланд, запиша победа со 110-99 и поведе со 3-0...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com