Почина на прв тренинг во Охрид

Американски кошаркар кој дошол како засилување на клубот АБ Охрид, почина на првиот тренинг во спортската сала Билјанини извори што се одржуваше вчера. Првиот тренинг...

Истанбул е домаќин на Фајнaл-фор во 2017-та

Истанбул после пола деценија повторно ќе биде домаќин на четирите најдобри европски екипи. Како што соопшти првиот човек на Евролигата, Џорди Бертомеј, единствениот град...

Општина ,,Центар” ќе продолжи да го финансира КК ,,Работнички”

Општина Центар ја информира јавноста дека постапката за трансфер на средства од буџетот за КК "Работнички" е завршена и клубот од денеска11.01.2017) ги подмирува...

ВИЕДО : Деневер победи, Јокиќ запиша „трипл-дабл“

Спрскиот кошаркар Никола Јокиќ по еден меч суспензија се врати кај Денвер и беше најдобар поединец во оваа екипа која славеше...

НБА – ВИДЕО: Осман играше со македонско знаме на патиките

Чеди Осман, кој е по потекло од Македонија, на „ОЛ-СТАР“ мечот го носеше македонското знаме и играше со патики кои...

Видео: Лејкерси поразени од Детроит

Лос Анџелес Лејкерс без Леброн Џејмс загубија на гости од Детроит 111:97 и ги намалија шансите за плеј-оф. Лангстон Галовеј...

КК Гостивар: ФИБА ќе биде известена за случувањата во Гевгелија

Управниот Одбор на КК Гостивар со соопштение по завршувањето на натпреварите во Купот на Македонија одиграни викендов во Гевгелија.

НБА (видео): Јокиќ оствари „трипл-дабл“, Дончиќ извонреден кај Далас

Никола Јокиќ одново маестрален кај Денвер кој запиша победа против Минестоа со 107-106. Јокиќ го оствари 35 “трипл-дабл“ со 13 поени, 16...

Видео: Леброн за пресврт на Лејкерси и победа против Хјустон

Леброн Џејмс одигра фантастичен натпревар и беше инспиратор кај Лејкерси кои славеа против Хјустон со 111-106 иако имаа негатива од 19 поени....

Видео: Драгиќ подобар од Дончиќ во дуелот на Словенците во Мајами

Мајами го победи Далас со 105:99, Горан Драгиќ го запиша вториот „трипл-дабл“ во кариерата по 23 поени, 12 скокови...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com