НБА ( Видео ): Далас конечно победи, Лука Дончиќ постигна17 поени

Далас го победи ЛА Клиперс со 106-98   и ја прекина серијата на порази која изнесуваше четери во низа.  Херисон...

НБА: Јокиќ со „трипл-дабл“ му донесе победа на Денвер

Никола Јокиќ беше централна фигура кај Дневер кој славеше победа против Кливленд 124-102, Јокиќ го запиша шестиот „трипл-дабл“ сезонава со 19 поени, 11...

Милвоки ја победи Филаделфија, Јанис Антетокумбо херој на мечот

Милвоки со 128:122 запиша победа на гостувањето кај Филаделфија а ѕвезда на вечерта беше Јанис Антетокумбо .

За фантастични 154 милиони долари Леброн Џејмс потпиша за Лос Анџелес...

НБА ѕвездата Леброн Џејмс кариерата ќе ја продолжи во Лос Анџелес Лејкерс, објавија американските медиуми. За четиригодишен договор со „езерџиите“ сега веќе поранешниот кошаркар...

АБА 2: МЗТ Скопје го прегази Зрињски

Агресивната игра  во текот на сите 40 минути му донесе резултат на МЗТ Скопје Аеродром во вечерашната пресметка на домашен терен против...

Видео: Тејтум со кош од пола терен победи на „Skills Challenge“

 Џејсон Тејтум е победник во натпреварувањето „Skills Challenge“ на „ол-стар“ викендот во Шарлот. Кошаркарот на Бостон, во финалето го...

Видео: Неверојатни 329 поени , четери продолженија, Чикаго славеше против Атланта...

Трилер меч одиграа Атланта и Чикаго со четери продолженија, 329 постигнати поени, на крај се радуваа кошаркарите на Чикаго со...

Видео: МЗТ Скопје не успеа , Задар останува во елитата на...

МЗТ Скопје ја загуби мајсторката со Задар во Хрватска, загуби со 86-75 и останува во АБА2 . МЗТ...

Заврши тренерската кариера на легендарниот Дуда Ивковиќ

Легендарниот српски кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ, синоќа во Атини, поточно во  Пиреј, се збогуваше со професионалното занимавање со спортот. Во негова чест е одигран...

Ненад Димитријевиќ пред преселба во НБА ?

Ненад Димитријевиќ може да стане првиот кошаркар од Македонија кој преку драфтот ќе заигра во НБА лигата.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com