Видео: Кари со 37 поени му донесе победа на Голден Стејт

Голден Стејт предводен од Стеф Кари ја запиша и втората победа над Портланд, сега со 114-111 и стигна до предност од...

Видео: Милвоки поведе во финалето на Источната конференција

Кошаркарите на Милвоки запишаа победа против Торонто 108-100 на првиот меч од финалето на Источната конференција. До победата...

Наумоски: Секогаш може повеќе , задоволен сум од сработеното во мојот...

Петар Наумоски се огласи по денешното собрание на МКФ, изјави дека е задоволен од оствареното за време на неговиот мандат.

Перо Антиќ официјално нов претседател на МКФ

Како единствен кандидат за позицијата Претседател на Македонската кошаркарска федерација и со максимум 27 гласа од присутните членки на Собранието при МКФ,...

Видео: Голден Стејт поведе во финалето на Западната конференција

Кошаркарите на Голден Стејт го совладаа Портланд со 116-94 и поведоа во финалето на Западната конференција. Блескаше Стеф...

Денеска се избира претседател на МКФ,Перо Антиќ единствен кандидат

Денеска на пладне ќе се одржи изборно собрание на кошаркарската федерација на Македонија, засега единствен потврден кандидат е Перо Антиќ отакако...

Видео: Ленард побрз од сирената Торонто во финале на Источната конференција

Торонто ја победи Филаделфија со 92-90 и со 4-3 во победи обезбеди финале во Источната конференција во плеј-офот.

Видео: Голден СТејт со брејк до финале во Западната конференција

Пета година едно по друго Голден Стејт ќе игра во финалето на Западната конференција. Вориорси со брејк во шестиот...

Спортски и кошаркарски легенди се собраа во чест на 80. роденден...

Легндата, Лазар Лечиќ наполни 80 години и во негова чест во Скопје беа присутни спортски великани од  југословенската и...

Видео: Денвер на чекор од конференциско финале

Денвер го победи Портланд со 124-98 и е на чекор од конференциско финале, води со 3-2 во победи во серијата прв до...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com