Потврдено: 30 милиони денари за РК Вардар, 300 000 денари за...

Македонскиот и европски ракометен првак, Вардар за успехот во Лигата на шампионите за оваа сезона ќе доби 30 милиони денари. Ова го...

ФОТО : Стоилов ја почна рехабилитацијата, набрзо се враќа на тренинг

Стоиолов се опоравува од операцијата на коленото и се е во ред  со капитенот на Вардар и македонски репрезентативец.

Карачиќ: РК Вардар сѐ уште ми должи 21 плата, да не...

Хрватскиот репрезентативец и довчерашен член на РК Вардар, Игор Карачиќ во интервју за рускиот сајт „Бистриј Центр“ (брз центар), ја објасни ситуацијата во која...

Сергеј Горпишин: „Кога Дисингер ќе ви каже дека подобро му е...

Најновото засилување за европскиот машки ракометен шампион Вардар, Сергеј Горпишин за рускиот „Брз Центар“ даде интервју по повод трансферот во „црвено-црниот“ тим.

Давор Стојаноски: Создаваме тим за одбрана на Лигата на шампионите

Двојниот европски првак, Вардар,  сериозно се подготвува за новата сезона каде повторно ќе игра на три фронта, во лигата на шампионите, во...

Македонските ракометари од вториот шешир ќе ја чекаат ждрепката за ЕП

Освојувањето на првото место во квалификациската група, на нашата машка ракометна репрезентација и го донесе пласманот во вториот шешир за ждребувањето на...

Мартин Велковски го засили Еурофарм Работник

Еурофарм Работник продолжува со создавање на квалитетен тим, Мартин Велковски е најновото засулување з аекипата од Битола. Велковски беше...

Цела поранешна Југославија на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и Шведска...

Босна и Херцеговина за прв пат избори учество на Европско ракометно првенство , селекцијата на БИХ ја совлада Чешка во Острава со...

Македонија немаше проблеми со Грција за прво место во групата

Машката ракометна репрезентација на Македонија ја оправда фавортиската улога против Грција  и славеше победа со 27-23 , натпреварот беше одигран во Струмица.

Официјални состави: Седумина ќе недостигаат во однос на дуелот во Кожани

Без повредените Манасков, Стоилов и Мартин Велковски како и без повиканите Ојлески, Прибак, Поповски и Филип Лазаров, нашата најсилна ракометна репрезентација денеска...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com