Лино Червар најголем адут на Хрватска против Македонија ?

Хрватските медиуми го највуваат својот селектор Лино Червар како најголем адут против  Македонија за вечерашната средба. Екслузивниот пакет на ТВ преноси  од...

Македонија има само три победи против Исланд

Во пресрет на решавачкиот натпревар со Исланд за пласман на третата позиција во групата Б, статистиката вели дека имаме негативен скор со...

СП Ракомет: Натпреварот меѓу Германија и Кореја на ЗДФ го...

Ракометот покрај фудбалот е еден од најполуларните спортови во Германија. Бројките говорат дека натпреварот меѓу Германија  и Кореја го следеле над 6...

СП Ракомет 2019: Шест натпревари денеска на програмата , Германија...

На Мундијалот во Германија  и Данска денеска се играат натпревари во А и Ц конкуренцијата. Во групата „А“ се среќаваат домаќинот Германија...

Президент куп: Македонија – Русија в сабота во 13 часот

Македонија по поразот од Исланд продолжува во Президент купот, натпреварите  ќе се играат во Келн, противник на Македонија е Русија в сабота...

Исланѓани ќе му судат на Вардар на фајнал-форот во Келн 

Судиите од Исланд, Јонас Елијасон и Антон Палсон ќе му судат на Вардар во полуфиналето со Монпелје на завршиот фајнал-фор турнир во Лигата на...

ФОТО : Македонските навивачи повторно во елемент

Ракометната репрезентација на Македонија има голема поддршка на трибините во Минхен, популарната „Фаланга“  и на средбата со Бахреин беше во фокусот на...

Раул Гонзалез без измени во сотавот за натпреварот со Шпанија

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, не направи никаква измена во составот за натпреварот вечерва со Шпанија, на трибините остануваат...

Раул Гонзалез: Нема млади и стари , за мене сите играчи...

Селекторот на македонската репрезентација , Раул Гонзалез, изјави дека играчите не ги дели на млади и стари, сите се исти и истакна...

ФОТО : Начевски и Николов на средбата Унгарија – Катар

Најдобриот ракометен судиски пар од Македонија денеска ја делеше правдата на сребата меѓу Унгарија  и Катар. Ѓорѓи Начевски и Славе Николов веќе...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот