Европскиот шампион директно во групите од Лигата на шампионите

Европската ракометна федерација ги објави 21 екипи што добија директно место во групите од ЕХФ лигата на шампионите за сезоната 2019/2020. На...

Фото: ЕХФ го честиташе пласманот на Македонија на ЕП...

ЕХФ на твитер им честиташе на сите селекции што обезбедија пласман на ЕП 2020 година во пресрет на последното коло во...

Видео: Како Исланд се спаси од пораз против Грција

Грција испушти победа во последните секунди од мечот со Исланд во Кожани, натпреварот заврши 28-28. Исланд преку Гунарсон...

Грција го изненади Исланд што е големо предупредување пред мечот во...

Грција го изненади Исланд во Кожани кој се спасуваше од пораз со звукот на сирената, резултатот, 28-28. Грција...

Македонија победи но не импресионира против Турција

Македонската машка ракометна репрезентација со пресврт ја победи Турција 25-26 и обезбеди петто ЕП во низа . Покажавме дека...

Ракометарите фаворити против Турција на гости

Ракометната репрезентација на Македонија , вечерва против Турција на гости го игра претпоследниот меч во квалификациите за ЕП 2020 година.

Вардар со нов тренер од Шпанија, Давид Хосе Писонеро на клупата...

Во Вардар во следните две години на клупата на Вардар ќе биде Шпанецот Давид Хосе Писонеро (46) кој со клубот се договори...

Полицијата спречи масовна тепачка меѓу полски навивачи и приведе стотици од...

Вчера Скопје беше опседнатото од полски навивачи кои дојдоа масовно да ја бодрат својата репрезентација која, патем ја совлада Македонија со 1:0.

Влада на Република Северна Македонија ќе ги награди ракометарите со 500.000...

Премиерот Зоран Заев на средбата со РК Вардар, најави дека ќе предложи на седница на Влада да се доделат 500.000 евра како...

Дибиров: Сите ние сме Македонци, еден е Вардар !

Рускиот репрезентативец во составот на Вардар, Тимур Дибиров, беше многу емотивен на сцената, изјави дека сите се чуствуваат како Македонци.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com